13. mai 1996 kell 22:00

AS Trükiekspert on jälle kohtusaalis

Viljandi linnavalitsuse esitatud hagis Tartu linnakohtule sisalduvad ostusumma järelmaks, intressid ja leppetrahv, kokku üle 700 000 krooni nõudes, kinnitas linnasekretär Piret Pauk?tys. Tema sõnul moodustab suurima osa nõudest intress, mis ulatub üle 300 000 krooni.

Arvestuste kohaselt saaksime hoone ja vara müügi korral oma võla tagasi, teatas Pauk?tys. Tema sõnul on kohtunik saatnud Viljandi linnavalitsusele 7. mail hagi tagamise määruse Trükieksperdi vara ja trükikoja hoone arestimise kohta.

Trükieksperdi tegevdirektor ja omanik Aivar Aben väitis, et seni midagi firma varast arestitud pole ja ainus nendeni jõudnud teade on Viljandi linnavalitsuse otsus alustada kohtuasja.

Aben tunnistas võlgnevust Viljandi linnavalitsuse ees. Tema sõnul on aga võlasumma sõltuvuses sellest, kuidas ostulepingut lugeda. «Täpsemat informatsiooni on enneaegne anda,» väitis ta.

Tartu linnakohtu konsultant Krista Jürgenson kinnitas, et kohtunik on teinud määruse Trükieksperdi vara ja trükikoja arestimiseks. «Täitevbüroost ei ole aga sellele vastust tulnud,» sõnas ta.

Millal Viljandi linnavalitsuse hagi kohtus arutamisele tuleb, seda ei osanud Jürgenson veel öelda.

Aivar Aben ei välista vaidluse kohtuvälist lahendit. «Seni pole me kokkuleppele jõudnud, aga me ei istu käed rüpes,» väitis ta.

Trükiekspert on läbirääkimistel esitanud korduvalt maksetähtaegu ja siiani tuli linnavalitsus neile ka vastu, teatas Piret Pauk?tys. «Nad on ka ise tunnistanud makseraskusi,» kommenteeris ta kohtuasja algatamist.

Aprilli alguses kaotas AS Trükiekspert kohtuprotsessi ASi Aho vastu, kus Trükiekspert esitas üle miljoni kroonise nõude autoriõiguse rikkumises Jõgevamaa telefoniraamatu kirjastamisel ja levitamisel.

Aivar Aben tunnistas, et teatud side kahe kohtuprotsessi vahel on olemas, kuna Trükiekspert arvestas eelmisel kohtuprotsessil teatud summa võitmisega.

Hetkel kuum