14. mai 1996 kell 22:00

Milliseks kujuneb Eesti Maapanga tulevik?

Eesti Maapanga tulevikust on lühidalt väga raske rääkida. Meil on olemas aasta alguses väljatöötatud äriplaanid, milles on planeeritud panga edaspidine areng. Äriplaanide kohaselt on selle panga tulevik ikkagi niisugune, et kõik hoiustajad, kes on selle panga kliendid, säilitaksid oma raha ja kindlustunde. Peame hoidma panga kindlust, see on meie püha kohus.

Varsti selgub see, kes saab Eesti Maapanga nõukogu esimeheks ja milline saab olema tegevusstrateegia. Kõige tähtsam on see, et jätkuks Virumaa Kommertspanga tegevuse järjepidevus. Siin on alati osatud raha hoida ja osatakse ka edaspidi.

Mis edasi saab, seda ei ole mina õige inimene otsustama. See on ikkagi nõukogu küsimus ja juhatus on see, kes peab viima nõukogu poolt väljatöötatud tegevussuunad ellu.

Sellele küsimusele on minul väga keeruline vastata sel põhjusel, et mul puudub peale Äripäevas avaldatud artikli, mis Virumaa Kommertspanga aktsionäride aastakoosoleku järel ilmus, adekvaatne materjal selle kohta, mis tegelikult toimub. Seetõttu ei saa ma seda kommenteerida.

Aga fakt on see, et nelja panka -- Virumaa , Rahva-, Keila ja Maapanka -- kokku panna on raske, kuid mitte võimatu töö, mis nõuab suurt pingutust.

Pankade ühendamisel oleneb kõik siin täiesti tegijatest endist, kas saadakse väga positiivne tulemus või negatiivne.

Hetkel, kui on valitud panga nõukogu, peab see otsustama, kes on nõukogu esimees ja milliseks kujuneb juhatus. Kui need asjad on paika pandud, siis oleneb tulevik juba tegijast meeskonnast.

Hetkel kuum