15. mai 1996 kell 22:00

India reformid jätkuvad

Indias 1991. a alanud majandusreformid on riigi parlamendivalimiste keskseim küsimus. Analüütikute hinnangul võimuvahetus reforme ei pidurda.

Reformide tulemusel on varasem plaanimajandusega riik muutunud avatumaks ja turule orienteeritumaks. Kasvav keskklass püüdleb suurema jõukuse poole ning elutingimuste paranemist oota-vad ka laiad rahvahulgad.

Endise peaministri P.V. Narashima Rao kongressipartei avas esimesena uksed välismaistele investeeringutele enamikul tegevusaladel, v.a kindlustus, pangandus, trükimeedia jms.

Üle 60% välisinvesteeringutest on tehtud infrastruktuuri -- energiavarustuse, telekommunikatsioonide jms projektidesse. Rao on võimaldanud taolistel rahvusvahelistel korporatsioonidel nagu Sony, PepsiCo ning Samsung tarbekaupade sektoris kanda kinnitada.

«Välismaiste ettevõtete tulek on suurendanud riigis konkurentsi. Arvame, et konkurents on määrava tähtsusega riigis stabiilse kasvu tagamiseks,» ütles kongressipartei liider Digvijay Singh.

Eile India uueks peaministriks nimetatud rahvapartei juht Atal Bihari Vajpayee lubas riigis vabaturu majanduspoliitikat jätkata. DI-REUTER

Hetkel kuum