16. mai 1996 kell 22:00

Sky Radio tahab luua eestikeelset raadiojaama

Tehver sõnas, et eestikeelse raadiojaama Sky Plus projekt on paberil juba ammu. Ta ütles, et välisfirmadega on sõlmitud isegi raadiojaamale tehnika ostmise lepingud. «Ainus, mis meil veel puudub, on kultuuriministeeriumi nõusolek,» tunnistas Tehver.

Tehveri sõnul avaldasid Sky Radio omanikud kultuuriministeeriumile soovi uue raadiojaama käivitamiseks juba möödunud aastal. «Kui ministeerium otsustab ükskord välja kuulutada vastava konkurssi, oleme valmis loa nimel esimesena startima,» lisas ta.

Kultuuriministeeriumi loakomisjoni esimees Urmas Sõgel ütles, et ministeerium ei saa välja kuulutada ametlikku konkurssi uuele sagedusele enne, kui keegi pole avaldanud selleks soovi ametliku taotluse näol. «Kui loakomisjonile laekub taotlus raadiojaama käivitamiseks vajaliku loa saamise kohta, hakkame arutama avaliku konkursi väljakuulutamist,» kinnitas Sõgel.

Andres Tehver ütles, et ta ei soovi enne kultuuriministeeriumi loa saamist rääkida lähemalt tulevase raadiojaama programmist. Ta selgitas vaid, et eestikeelse raadiojaama projekt näeb välja umbes samasugune nagu praegune venekeelne Sky Radio -- rohkesti popmuusikat ja diskori kommentaare muusikapalade vahel.

Sarnase kontseptsiooniga alustanud ja tänaseks turuosa kaotanud Top-raadio eeskuju Sky Radio tegijaid Tehveri sõnul ei kohuta.

Eesti Raadiole kuuluva kommertsjaama Raadio 2 peatoimetaja Riina Sildos ütles, et oma raadiojaamale ta konkurenti ei näe, küll aga hakkab Sky Radio eestlastele suunatud jaam tema sõnul konkureerima raadio Unoga.

«Venekeelsete noorte hulgas sai Sky Radio populaarseks, kuna konkurents meelelahutuslike kommertsjaamade hulgas praktiliselt puudus,» ütles Sildos. «Eestikeelsete jaamade hulgas on konkurents märksa tugevam.»

Sildos märkis, et Uno-raadio populaarsus seisneb peamiselt selles, et tegemist on nn vaese inimese raadioga. «Uno laseb vaid muusikat ja asendab seega paljudele plaadimängijat või kassettmakki,» selgitas Sildos.

Sky Radio omanikud on Andres Tehver ja Heiki Abel. Raadiojaama tehnikat ja rendilepingut haldab Tehverile kuuluv Taevamedia AS.

Hetkel kuum