3. juuni 1996 kell 22:00

Volkswagen pole veel Eesti Talleksit valinud

Volkswageni Balti riikide ja Peterburi piirkonna müügijuht Mike Nebel ütles, et nad on küll arutanud võimalikke koostöövariante Eesti Talleksiga tulevikus, kuid mingit otsust firma veel vastu võtnud pole.

Nebeli sõnul on seni arutatud võimalust, et tulevikus võib Eesti Talleksist saada nende autode müüja ning tehnilise hoolduse korraldaja Eestis.

Tema sõnul on alusetud ka väited, nagu poleks Volkswagen rahul ASi Matkar müügitulemustega. Samas ütles ta, et ei oska hetkel veel öelda, milliseks kujuneb nende koostöö Matkariga. «Palun vaadake meie müügitulemusi,» lisas Nebel.

Matkari juhatuse esimees Jüri Kuusk ütles, et tal ei ole otsest informatsiooni Talleksi ja Volkswageni läbirääkimiste kohta. Samas lisas ta, et kui ka Eesti Talleks sõlmib sakslastega lepingu, ei häiri see teda, sest selliste hindadega pole Eestis võimalik Volkswagenit müüa.

Kuuse sõnul peavad nad sakslastega juba poolteist aastat läbirääkimisi autode hinna alandamise kohta, kuid seni pole mingit kokkulepet saavutatud. Tema sõnul peaksid hinnad Eestis olema ligi 35 protsenti madalamad. Kuusk saab aru sakslaste põhjendusest, et tegu on kvaliteetkaubaga ja seda tuleb sellekohase hinnaga müüa, kuid lisab, et Eesti turul on hetkel tähtsam hind.

Kuusk ütles, et hinnad on liiga kõrged kõigis kolmes Balti riigis. Tema sõnul neil Audide müügiga probleeme ei ole, sest nende müügihind on konkurentsivõimeline.

Eesti Talleks on avaldanud sakslastele saadetud kirjas muret autode müügitulemuste üle Eestis ning teinud ettepaneku koostööks, lausus Kuusk. Ta lisas, et Talleks on kirjas väitnud, et Eestis võiks aastas müüa ligi 400 autot, see on aga ebareaalne.

Sel aastal on Matkar müünud 63 autot, neist 20 Volkswagenit.

Hetkel kuum