9. juuni 1996 kell 22:00

Valitsusside venitab võla maksmisega

Toomas Sõmera rääkis, et juba pikemat aega käivad valitsusside ja Eesti Telefoni vahel võla tasumise üle läbirääkimised, millesse on kaasatud ka riigisekretär Uno Veering.

Eesti Telefoni turundusdirektor Margus Hunt ütles, et valitsusside võlg Eesti Telefonile on olnud tõsisemalt päevakorral juba eelmise aasta novembrist, mil koostati võla tagasimaksmise graafik, kuid valitsusside ei ole sellest kinni pidanud.

Valitsusside direktori Jaak Lippmaa sõnutsi on aga valitsusside täielikult tasunud oma eelmise aasta võlgnevuse Eesti Telefonile ning praegu üleval olevad võlgnevused pärinevad sellest aastast.

Maksete viibimine Eesti Telefonile on Lippmaa väitel tingitud sellest, et valitsusside klientideks olevad riigiasutused on valitsussidele võlgu.

Riigikantselei peadirektor Tarmo Mänd ütles, et täpsetest võlasummadest saab rääkida siis, kui selle on välja selgitanud erapooletud eksperdid.

Küsimusele, kas Eesti Telefon on rakendanud vaidlusaluse võla tasumata jätmise eest mingeid sanktsioone, lausus Mänd, et valitsusside klientide telefonsides on esinenud häireid. Võimalike häirete põhjustaja suhtes on algatatud juurdlus, mida korraldab siseministeerium, lisas ta.

Siseministeeriumi haldusalas oleva kaitsepolitsei pressiesindaja Helle Sagrise ütluse kohaselt on häiretega valitsusside telefonsides tegelenud ka kaitsepolitsei.

Hetkel on valitsusside kliendid välisministeerium, Toompea ja Kadrioru loss ning ka sideministeerium. Lisaks sellele kuuluvad tema klientide hulka Tallinna Pank, arvutifirma Microlink, uudisteagentuur Baltic News Service, arvutifirma Baltic Computer Systems.

Eesti Telefoni pressiesindaja Kaja Tampere sõnul ei osuta aga valitsusside asutused mitte kusagil maailmas teenuseid kommertsklientidele.

Hetkel kuum