12. juuni 1996 kell 22:00

Kiviter läheb müüki

Erastamisagentuuri avalike suhete osakonna juhi Marko Kadaniku sõnul võivad pakkumusi Kiviteri erastamiseks esitada kõik, kellel on erastamisseaduse kohaselt selleks õigus. «Mingeid kitsendusi ja piiranguid selles suhtes ei ole,» lausus ta.

Esitatud pakkumuste hindamisel arvestab erastamisagentuur ostuhinda, investeerimis- ja tööhõivekohustust, esitatud äriplaani, sealhulgas ka keskkonnakaitse tagamist.

Kiviteri peadirektori Jüri Soone sõnul on ettevõtte jaoks tähtis, et erastamine ei jääks venima ja Kiviter ei satuks erastamisjääkidesse. Erastamise ajal on koostööpartneritega siiski keerukam töötada, märkis ta.

Soone avaldas heameelt, et Kiviter otsustati erastada kogu täiega, kuna ettevõtte jupphaaval erastamisel on oht, et ostetakse vaid atraktiivsem ja juba hästi sisse töötatud osa. Ta lausus, et loodab Kiviteri erastatamise lõppu näha juba sellel aastal või järgmise aasta alguses.

Ettevõtte peadirektori sõnade kohaselt pole Kiviteri arengukavas ette nähtud eesmärke võimalik saavutada ilma välisinvesteeringute kaasamiseta. Soone sõnul on Kiviteri kogu investeerimisvajadus 1,195 miljardit krooni. Sellel aastal investeerib firma 60 miljonit krooni.

Kiviteri eelmise aasta käive oli 935 mln krooni ja puhaskasum 20 mln krooni. Selle aasta käibeks plaanitakse 1,03 mld ja puhaskasumiks 15,9 mln krooni. Firmas töötab 3490 inimest.

Hetkel kuum