25. juuni 1996 kell 22:00

Toivo Ninnas kavatseb osta Hoiupanga aktsiaid

Toivo Ninnas rääkis, et suure tõenäosusega ostab Eesti Merelaevandus Hoiupanga aktsiaid, kuna saab need turuhinnast madalama hinnaga kätte. «Mina isiklikult küll ostan,» väitis Ninnas.

Ninnas märkis, et lisaks Eesti Merelaevandusele on ta ka eraisikuna Tööstuspanga suuraktsionär, mistõttu talle laienevad ühinemisel suuraktsionäridele kohaldatavad tingimused. Nende kohaselt peavad Tööstuspanga suuraktsionärid maksma Hoiupanga aktsionäriks saamise eest rahas.

Ninnas rääkis, et tema jaoks oli Hoiupangaga ühinemine kõige optimaalsem lahendus, mida Tööstuspanga nõukogu arutas. «Taal on üks väheseid ärimehi, kes räägib seda, mida ta teeb,» sõnas Ninnas.

Samas märkis Ninnas, et väikepankade aeg on läbi ja Tööstuspangal oleks üksinda jätkamiseks vaja läinud suuri investeeringuid tehnoloogiasse, mida ühinemisega saab vältida. Hoiupanga ja Tööstuspanga ühinemisel tekib suuruselt teine Eesti kommertspank summaarse bilansimahuga 3,6 mld krooni.

Reedel kirjutasid ühinemise kolm osalist, Eesti Pank, Tööstuspank ja Hoiupank, alla ühinemise eellepingule. Hoiupank ja Tööstuspank ühinevad paari kuu jooksul.

Hetkel kuum