26. juuni 1996 kell 22:00

Mustamäel avati sotsiaalmaja

Kröönströmi sõnul saadi ehituseks vajaminev raha Tallinna eelarvest, sellega rekonstrueeriti seni halvas korras olnud ühiselamu-tüüpi maja.

Mustamäe linnaosa sotsiaalabi osakonna juhataja Ene Kiimanni ütlusel hakkavad valminud majas elama vanurid, kes omal käel toime ei tule. 27 korterit 110st on elanikud juba leidnud, ülejäänud korterite rentnike nimekiri on veel lahtine.

Sotsiaalabi vajavad ela-nikud on kindlustatud tasuta hooldusteenustega, majaelanike üür on võrdne teiste Mustamäe korterite üüriga, lisas Kiimann.

Jüri Kröönströmi sõnul on halvas seisukorras olevate kommunaalmajade rekonstrueerimine majanduslikult otstarbekam kui nende lammutamine ja uute hoonete ehitamine. Mustamäe sot-siaalmaja rekonstrueerimise ühe ruutmeetri maksumuseks kujunes tema sõnul umbes 5000 krooni.

Mustamäe halduskogu esimehe Ülo Tärno sõnul kuulub linnaosa edasistesse plaanidesse ka teiste Akadeemia teel asuvate ühiselamute sotsiaalmajadeks ümberehitamine. Esmajärjekorras on plaanis rekonstrueerida Akadeemia tee 34 asuv maja, lisas ta.

Tallinnas on ka neli vanuritele mõeldud maja Lasnamäel ja üks Põhja-Tallinna linnaosas.

Hetkel kuum