14. juuli 1996 kell 22:00

Ettevõtted nõuavad spetsialiste

ASi Ariko Reserv tegevdirektor Igor Päss ütles, et kui varem olid olulisemad tööotsijatele esitatavad nõudmised arenemisvõimelisus, hea pea ja keelte valdamine, siis nüüd nõuavad tööandjad 3--5aastast töökogemust.

Põhjus on lihtsalt selles, et töökohtade juurdetulek ei jätku samas tempos, lisas ASi Fontes direktor Tõnis Arro.

ASi PRO Konsultatsioonid tegevdirektori Mait Raava sõnul on enim nõutavad spetsialistid turundusjuhid.

«Mõni aeg tagasi oli organisatsioonis tähtis finantside ja raha juhtimine, nüüd sellega probleeme ei ole,» selgitas Raava. «Oluline on teenusemüügi optimeerimine.»

Igor Päss lisas, et suur nõudlus on ka müügijuhtide järele. Tema prognoosi järgi on oodata suuremat nõudlust suhtekorraldustöötajate järele, kuna ettevõtted, kes kasutavad PR-firmade teenuseid, leiavad nüüd, et suhteid avalikkusega peaks vahendama firma enda suhtekorraldusspetsialist.

Mait Raava kinnitusel on vähenenud nõudlus tüüpiliste raamatupidajate järele, nende asemel otsivad firmad ökonomiste. Aktuaalseks on muutumas vajadus projekti- ja personalijuhtide järele, lisas ta.

Raava sõnul on levimas suundumus, et firmad ei otsi kandidaate töökohtadele enam mitte nii palju personaliotsingufirmade kaudu, vaid valivad ise kandidaadi välja ja lasevad teda personaliotsingufirmal hinnata.

Igor Päss omakorda nendib, et personali- ja konsultatsioonifirmade teenuseid on hakanud rohkem kasutama Eesti firmad.

Hetkel kuum