1. august 1996 kell 22:00

AB Volvo läbimüük Euroopas langes, kuid analüütikud ootavad, et läbimüük peaks lähikuudel kiirelt tõusma. Kuigi Euroopa firmad ostsid tänavu esimese viie kuuga autosid 7,5 protsendi võrra rohkem ja läbimüük kasvas 5,8 miljoni autoni, siis Volvo läbimüük kahanes 20,7 protsendi võrra 80 890 autoni.

Eksperdid ütlesid, et nimetatud näitajad ei ole murettekitavad, kuigi Euroopa autotootjate assotsiatsiooni ACEA andmetel langes Volvo läbimüük Euroopas mais 16,7 protsendi võrra. «Kahtlemata ei ole Volvo läbimüük praegu kuigi hea, aga paanikaks ei ole põhjust,» ütles Salmon Brothersi analüütik John Lawson, soovitades osta Volvo aktsiaid.

Analüütikud seletasid läbimüügi kahenemist eelkõige vaakumiga, mis on tekkinud seoses 400 seeria tootmise lõpetamise ja uue S40/V40 seeriate turuletoomisega. Reuter-BNS

Renault'l valmis 1,5miljones väikeveok Renault Express. Alates 1986. aastast enimmüüdud väikeveokit on toodetud 1985. aasta oktoobrist alates. ÄP

Shkoda Automobilova a.s. tutvustas oma uut keskmise suurusega sedaani Octavia. See on esimene Tshehhi autotootja mudel, mille disain on täielikult väljatöötatud Volkswagenis. Volkswagen AG omanduses olev Shkoda toob auto Tshehhi ja Slovaki turule novembris ja teistele Euroopa turgudele peatselt pärast seda.

Shkoda ametnikud tutvustasid firma peakorteris uue sõiduki fotot pärast projekti katte all hoidmist mitme aasta vältel. Octavia, mida ametlikult tutvustatakse oktoobris Pariisi rahvusvahelisel autonäitusel, on moodne ja samas konservatiivne sõiduk ning toob elegantsi firmasse, kus viimastel aastatel on toodetud luukpäraga autosid.

Octavia on 4,5 m pikk ja 1,73 m lai ning 1,43 m kõrge. Sõiduk on valmistatud 1,8-liitrise 5-silindrilise 92kW (ca 120 hobujõudu) mootoriga või väiksema 1,6-liitrise ja 55 kW bensiinimootoriga.

Võib osta ka 1,9-liitrise 66kW turbodiiselmootori. Auto hinda ei avaldatud.

Vastavalt 1992. aasta erastamisplaanile kuulub 70% Shkodast Volkswagenile. Reuter - BNS

Norra kehtestab korra, mille kohaselt veoautod peavad talvehooajal olema varustatud talvekettidega. SWB

Hetkel kuum