13. august 1996 kell 22:00

Dvigateli varad endiselt aresti all

DTE Metallitööde esindaja, vandeadvokaadi abi Sanjay Jaanus Mody palvel lükati eile edasi kohtuistung, mis oleks ilmselt lõpetanud läinud aasta detsembris Dvigateli vastu algatatud pankrotimenetluse. Küsimusele, kas DTE Metallitööd on juunis sõlmitud kokkuleppe kohaselt raha kätte saanud, vastas Mody, et tema teada pole mingeid muudatusi toimunud ning et DTE Metallitöödel on raha endiselt kätte saamata.

Dvigateli esindaja, vandeadvokaadi abi Helmut Pikmetsa sõnul on Dvigatel esitanud kohtule juba kolm Hansapanga kinnitust selle kohta, et kokkulepitud 1,7 miljonit krooni, mille laekumisel lubas DTE Metallitööd pankrotimenetluse lõpetada, jõudis DTE Metallitööde kontole juba 28. juunil. Viimane kinnitus esitati kohtule koos äriregistri õiendiga, et panga kinnitusele alla kirjutanud Indrek Neivelt on Hansapanga juhatuse liige.

Tõsi, viimati mainitud kinnituses on teade ka selle kohta, et Dvigateli poolt DTE Metallitöödele kantud 1,7 miljonit krooni arestiti 27. juulil Tallinna linnakohtu hagi tagamise määruse alusel.

Dvigateli juhatuse aseesimees Vladimir Maslov ütles, et Dvigatel esitas linnakohtule hagi maksmata arvete sissenõudmiseks DTE Metallitöödelt.

Tema sõnul pole Dvigatelil muud moodust oma raha tagasi saada. Maslov väitis samas, et DTE Metallitööde pankrotiprotsess Dvigateli vastu ja Dvigateli hagi DTE Metallitööde vastu pole omavahel seotud. Kokku on DTE Metallitööd Dvigatelile võlgu enam kui 2,1 miljonit krooni.

Maslovi meelest näitavad kõik märgid, et Dvigateli tootmishooned vabastatakse aresti alt järgmisel kohtuistungil, juhul kui vastaspool kohale ilmub.

Dvigateli pankrotihaldur Terje Eipre ütles, et vara vabastatakse aresti alt siis, kui pankrotimenetlus lõpeb, otsuse selleks peab langetama kohus. Järgmine kohtuistung on kavandatud 22. augustile.

Hetkel kuum