13. august 1996 kell 22:00

Noore õpetaja eluasemelaen on populaarne

Laenu vahendaja Ühispank on 1. augusti seisuga väljastanud laenuraha ligi poole miljoni krooni ulatuses kaheksale kuni 30aastasele Võru ning Viljandi linna ja maakonna ning Pärnu ja Lääne maakonna õpetajale.

Eilse päeva seisuga oli Ühispank laenujuhi Olavi Pajo sõnul heaks kiitnud 12 laenuprojekti 747 000 krooni ulatuses. Kas need ka kõik välja on makstud, ei osanud Pajo öelda.

Lukase sõnul on kuni 15aastase tähtajaga ning 8protsendilise lõppintressiga laen mõeldud eluaseme soetamiseks.

Minimaalne väljastatav laenusumma on 25 000 ning maksimaalne 150 000 krooni, ütles Pajo.

Riigieelarvest tagatud laenu saamise õigus on noortel pedagoogilise haridusega õpetajatel, kes töötavad põhikohaga riigi- või munitsipaalõppeasutuses, ütles Lukas.

Eelisjärjekorras väljastatakse laenu maapiirkondades töötavatele õpetajatele, alates 1. oktoobrist saavad laenutaotlusi esitada ka Tallinna, Tartu ja Pärnu noored õpetajad, lausus Pajo.

Laenuprojekti kogumaht on Lukase sõnul viis miljonit krooni.

Laenu tingimused töötas välja Eluasemefondi nõukogu koos haridusministeeriumiga. Laenutingimusi käsitleva lepingu sõlmisid Eesti Eluasemefond ja Ühispank 1. juulil.

Haridusministeeriumi andmetel oli eelmisel õppeaastal Eestis 4127 alla 30aastast õpetajat, kelle keskmine palk oli 2200 krooni.

Hetkel kuum