19. august 1996 kell 22:00

Mööblimaja aktsia jääb vähekaubeldavaks

Mööblimaja aktsia on võrreldav Eesti Näituste aktsiaga, ütles Hoiupanga aktsiadiiler Charlie Viikberg.

Eesti Näitustega sarnaselt võib mööblimaja aktsia huvi pakkuda pikemaajalises perspektiivis, seega mitte spekulatiivsetele investoritele. Huvitatute sihtgruppi võiksid tõenäoliselt kuuluda tuumikinvestor ning eraisikud, kes on ettevõtte aktsiad omandanud EVPde eest, lisas Viikberg.

Mööblimaja näol on tegemist suhteliselt väikese ettevõttega, mille kapitalisatsiooni aste on väike, mistõttu aktsial ei ole arvestatavat järelturgu ette näha, lausus ta.

Lisaks eraisikutele ja tuumikinvestorile võivad ettevõtte aktsiate vastu huvi tunda ka fondid, pankade huvi küll ette näha ei ole, sõnas HF Arenduse juhataja kohustetäitja Margus Uudam.

Forekspanga peadiiler Tõnu Vanajuur eelistas oma hinnangutes ja prognoosides jääda tagasihoidlikuks ning kindlat seisukohta mitte võtta.

« Mööblimaja aktsia pole praegu likviidne. Reedene tehing võis olla juhuslik ning mingeid järeldusi on sellest veel vara teha,» ütles Vanajuur.

Mööblimaja aktsiaga registreeris väärtpaberite keskdepositoorium reedel ühe tehingu, mille käigus vahetas omanikku 675 aktsiat. Tehingu kogukäive oli 169 800 krooni. Ühe aktsia hinnaks kujunes 251,6 krooni.

Erastamisagentuur müüs mais toimunud aktsiate avalikul müügil riigile kuulunud osa, mis moodustas 49 protsenti ettevõtte aktsiapakist. Mööblimaja aktsia hinnaks kujunes 1480 EVP-krooni.

Hetkel kuum