19. september 1996 kell 22:00

Pindi Väärtpaberid protsessib Paide piimakombinaadiga

Eile oli Paide linnakohtus esmakordselt arutusel ASi Pindi Väärtpaberid hagi ASi Paide Piimakombinaat vastu, milles Pindi Väärtpaberid soovib kehtetuks tunnistada kombinaadi viimaste üldkoosolekute tulemusi, kuna peab neid ettevõtte põhikirja ja äriseadustiku vastaseks.

Paide piimakombinaati esindava Concordia advokaadibüroo vandeadvokaadi Maria Mägi sõnul tundub hageja käitumine venitamisena, kuna eelistungilt puudus neid esindav vandeadvokaat Aivar Pilv, samuti võttis Pindi Väärtpaberid tagasi ligi pooled algses hagiavalduses esitatud süüdistused.

«Praegu on asi nii segaseks läinud, et ma ei saa üldse aru, mida hagejad soovivad,» lausus Mägi.

Paide piimakombinaadi tegevdirektor Jaan Käär kinnitas, et kombinaat oli kohtuistungile minnes valmis kohtuasja lõplikuks aruteluks, kuid Pindi Väärtpaberid seda mingil põhjusel teha ei tahtnud. «Tundus, nagu olid vastaspoolel kodused ülesanded ette valmistamata,» tõdes Käär.

Varem on Pindi Väärtpaberite tegevdirektor Aigar Ojaots teatanud, et hagi esitamine on kaudne soov tühistada suvel Paide piimakombinaadi põhiaktsionäri ASi Paide Piimatööstus aktsiate müük ASile Mulgi Meier ja sellele järgnenud Paide piimakombinaadi liitumist ASiga Ühinenud Meiereid.

Maria Mägi hinnangul on Pindi Väärtpaberite käitumine kummaline, kuna neile kuulub ligi 21 protsenti ettevõtte aktsiatest ja nad peaks olema huvitatud kombinaadi suurest kasumist, mitte kohtuskäimisest.

Aigar Ojaots on varem teatanud, et Pindi Väärtpaberite hagi taha on koondunud AS Talinvest, Forekspank ja mitmed väärtpaberifondid, kes on kõik Paide pii-makombinaadi vähemusaktsionärid. ÄP

Hetkel kuum