26. september 1996 kell 22:00

Tartlane otsib argist ja odavat söögikohta

ärilõuna: Central

argilõuna: Rüütli kelder

spordiklubi: Visa hall

kogu pere lõõgastus: Atlantise lastedisko

ööklubi: Atlantis

külaliste majutus: Ihaste hotell

kultuuriasutus: Vanemuine

Allikas: kümme Äripäeva lugejat Tartust

Tartu ettevõtja on vähenõudlik. Üllataval kombel oskasid vaid kaks vastanut pakkuda äripartnerile võimalikku kultuuriprogrammi. Põhjendus oli kõigil sama: tööd jagub varahommikust öötundideni.

Ärilõunale minnakse restorani Central. ASi Semetron müügijuhi Siiri Võlu-Tiganiku arvates on seal meeldiv interjöör, alati vähe rahvast, mis on tingitud tartlaste jaoks suhteliselt kõrgetest hindadest. Praad maksab keskmiselt 60--70 krooni. Tartu kõige esinduslikum restoran on Barclay. Käiakse Tavernas ja Veeriku grillis. ASi Rademar Tartu juhataja Pille Roosmäe arvates võiks läbi astuda ka uuest armeenia toite pakkuvast Ankrust.

Argilõunal käiakse kesklinnas Rüütli keldris, kus on maitsvad ja põnevad toidud. Oma leiab ka taimetoidu eelistaja. Paraku tuleb Rüütli keldris kaua oodata. Mitmekesine valik ja kiire teenindus on Favora baaris. ASi OK Records ühe omaniku Alari Kivisaare sõnul on argilõunaks sobiva koha leidmine Tartus suur probleem. Siiski nimetati pitsabaare, Kantri hotelli ja Taverna restorani.

Spordieluga oli kursis ASi OK Records esindaja Alari Kivisaar, kelle sõnul on keegel muutunud Ema-jõelinnas populaarseks. Hotellides on tema sõnul rahvusvahelisel tasemel rajad.

ASi Rademar Tartu juhataja Pille Roosmäe arvates on piisavalt tenniseväljakuid, jõusaale, võimlaid. Visa halli nimetati kaheksal korral tema mitmekesiste võimaluste tõttu. Ehkki ujulaid on mitu, pole vastajate arvates siiski sobivat, tase olevat madal.

Õhtuse meelelahutusasutusena võidutseb uhkes üksinduses Atlantis, millele pole alternatiivi, ehkki nii mõnigi vastaja seda sooviks. Pereüritustega eriti kursis ei olda. Kõige rohkem on kuuldud Atlantise päevastest lastediskodest. Arvatava ürituste toimumise kohana pakuti Tamme staadioni.

Korralike majutusvõimaluste valik on mitmekesine. Lõplik otsus langetatakse rahakoti põhjal: igaüks Barclayd lubada ei saa. Palju kiidusõnu pälvis linnakärast eemal asuv Ihaste hotell. Alari Kivisaare sõnul on Ihastes sõbralik õhkkond ja keeglirada. Siiri Võlu-Tiganiku meelest on seal hea teenindus ning soodsad hinnad. Veel soovitati Kantri, Taru ja Park hotelli, ehkki viimase tase olevat viimase aastaga langenud.

Tartu kultuurielu tundsid vaid kaks naisvastajat. Ülejäänute arvates sobib tõsiseks kultuuriürituseks ka disko Atlantises. Kunstinäitustega võib tutvuda Kivisilla, Rüütli ja Sebra galeriis. Pille Roosimäel on kahju, et ekspositsiooni hoitakse tavaliselt vaid nädala.

Kultuurielu keskus on vaieldamatult Vanemuine. Eriti oodatakse külalisetendusi, millele on raske pileteid saada.

Hetkel kuum