29. september 1996 kell 22:00

Aivar Pilv ei jõudnud kohtusse

Aivar Pilv põhjendas kohtusse ilmumata jätmist sellega, et 27. septembril toimunud kohtuistungist toodi talle teade käskjalaga alles 25. septembri õhtul, mistõttu ei olnud võimalik varem kokkulepitud tegemisi enam ümber planeerida. «See on midagi enneolematut, mul jäi istungi ettevalmistamiseks ainult üks päev,» möönis ta.

Pilve sõnul on kummaline, et kui reeglina on kohtutes paarikuised järjekorrad sisseantud avalduste arutamisele tulekuni, siis nüüd teatatati kohtuistungist vaid päev ette. Ta lisas, et Tartu maakonna maksuamet sai istungist teda 25. septembri hommikul Tartu Piima esindaja käest. «Selgub, et võlgnik oli varem informeeritud,» tõdes ta.

Pilv ütles, et Tartu linnakohtu kohtuniku tegutsemine on väga omapärane juhtum kohtuajaloos, mis ei saa olla normaalne. «Siin on midagi sügavalt õiguse küsimustes paigast ära,» lisas ta.

KPÜ Tartu Piim juhatuse liikme Aleks Rumjantsevi väitel ei oleks maksuametil olnud mingit alust ettevõtet pankrotini viia, kuna kehtib maksuameti ja Tartu Piima vaheline maksegraafik. Seetõttu oleks maksuametil nõuda vaid 1,2 miljonit krooni jooksvate võlgade eest, millest ligi 400 000 on viimastel nädalatel juba ka tasutud.

Rumjantsevi hinnangul soovib maksuamet enne pankrotiavalduse arutamisele tulekut oodata ära, mida otsustab kohus oktoobri alguses toimuval istungil, kui tuleb arutusele maksuameti apellatsioonihagi maksegraafiku taastühistmiseks. Juhul kui kohus maksegraafiku tühistab, tekib maksuametil alus nõuda Tartu Piimalt ligi 19 miljonit krooni, tõdes Rumjantsev.

Aivar Pilve sõnul ei olnud Tartu Piimal kui võlgnikul üldse õigust maksegraafiku tühistamist edasi kaevata, kuna Tartu Piim ei täitnud ise maksegraafiku tingimusi ja maksuametil oli õigus graafik tühistada. «Sellises asjas veel kohtupretsedenti pole,» ütles ta.

Hetkel kuum