29. september 1996 kell 22:00

Haapsalu ehitab ümber linna katlamaja

Haapsalu Soojus võttis Hüvitusfondilt 10 mln krooni laenu, et remontida linna katlamaja. Võla katteks on panditud kolm hoonet ja kogu uus sisseseade, ütles Haapsalu Soojuse direktor Rein Paju.

Paju sõnul on 13,5% intressiga laenulepingule alla kirjutatud ning pool sellest rahast on kulutatud. Võlakirju on emiteeritud 10 mln krooni eest. Raha laekub maksegraafiku järgi. Laen võeti neljas jaos viie aasta peale ning laenu tagasimaksmine algab 1998. aasta juulis. Esimese laenuosa pealt tuleb intressi tasuma hakata selle aasta oktoobris.

Haapsalu katlamaja juhataja Tarmo Rehkli sõnul saab linn viimase osa laenust siis, kui uued katlad käivitatakse. Uued katlad koos abiseadmetega telliti Soomest. Soomest on tulemata veel mõned jõuseadmed. Linna katlamaja valmib oktoobri lõpus.

Tarbijaid ootab laenu tõttu hinnatõus. «Kuni jaanuarini maksab megavatt-tund 317 krooni, edaspidist summat ei saa täpselt paika panna. Hinna sisse kuulub ka vee ja elektri hinna tõus,» ütles Rehkli.

Paju hinnangul võib megavatt-tunni hind tõusta 338 kroonini juba uue kütteperioodi alguses.

Praegu annab Haapsalu Soojus tööd neljakümnele inimesele. Seoses katlamaja ümberehitamisega kaob aasta alguses Haapsalu Soojuses neli töökohta, lisas Paju. ÄP

Hetkel kuum