1. oktoober 1996 kell 22:00

Õllefestival võtab hoogu

Õllefestivali korraldajatel on tänavu vedanud, kuna 3. oktoobrile jääv Saksa rahvuspüha on sobivalt neljapäevasel päeval, mis annab pika nädalalõpu.

Seepärast loodavad korraldajad, et õllefestivali külastajate arv kasvab eelmise aasta 6,7 miljonilt tänavu seitsmele miljonile. Mullu joodi Münchenis tilgatumaks 5,2 miljonit liitrist õllekannu ning söödi ära 630 000 grillkana, 55 000 põrsast ja 79 härga, teatab ajaleht Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Tänavuse õllepeo juhatas sisse pühapäeval toimunud uhke rongkäik läbi Müncheni ja see kestab 6. oktoobrini.

Peotraditsioonid ulatuvad aastasse 1810, mil korraldati Baieri kuninglike pulmade auks hobuste võiduajamine. Pärast seda arenes see sündmus kohaliku tähtsusega rahvapeoks.

Hoolimata Müncheni õllefestivali suurest rahvusvahelisest kuulsusest, on seal osalejatest ainult 10 protsenti välismaalt ja teist samapalju väljastpoolt Baierit.

Festivali ajal on Münchenis rohkesti näha või kuulda arvukaid puhkpilliokestreid, tohutu suuri õllekappasid, rahvariides ja eriti lühikestes nahkpükstes inimesi.

Baieri liidumaa on Saksamaa suurim, kus elab 11,8 miljonit inimest, kes väga hoolsalt säilitavad oma erijooni.

Baieris on ka oma erakond, kristlik-sotsiaalne liit (KSL), mille esimees oli pikka aega legendaarne Franz Josef Strauss ja mis praegu on valitsuskoalitsioonis kristlike demokraatidega. Näiteks rahandusminister Theo Waigel kuulub KSLi. DI

Hetkel kuum