8. oktoober 1996 kell 22:00

Energiamüük ähvardab Marlekori elektrikatkestusega

Marlekor on pealinna suurim võlgnik, põhjendas Veljo Sedrik kavandatud voolukatkestust. Tema sõnul hakkas Marlekori võlg Energiamüügile kasvama augustis, kui ettevõte jättis tasumata juulis tarbitud elektri eest.

Esimesel oktoobril tasus Marlekor küll 223 000 krooni, aga nende elektritarbimine ühes kuus on keskmiselt kolmveerand miljonit krooni, teatas Sedrik.

Läbirääkimised Energiamüügi ja Marlekori vahel elektrivõla tasumiseks on kestnud kaks nädalat, jätkas Sedrik. Tema väitel on Marlekori esindanud firma kommertsdirektor Jüri Triletski senistel kohtumistel ainult lubadusi jaganud.

Jüri Triletski eile Äripäevale kommentaari anda ei soovinud.

Veljo Sedriku sõnul on Marlekori esindajad pakkunud tarbitud elektri eest tasumiseks metalli, aga mingit kokkulepet selles osas pole.

Marlekori nõukogu liige Jaanus Reisner vastas, et tema teada on ettevõtte võlg Energiamüügi ees 1,4 miljonit krooni ja RE Eesti Energia tütarettevõttega Eesti Energoremont on eelnevalt kokku lepitud tasuda elektritarbimise eest tasaarvelduse korras. Tegemist on ametnikevahelise arusaamatusega, väitis Reisner. «Kui on vaja tasuda rahas, teeme seda,» lubas ta. Ta lisas, et arutatud on ka «mingis materjalis» elektrienergia eest tasumist, võimalik, et see on metall.

Energoremondi pearaamatupidaja Juta Niido kinnitas, et Eesti Energia on keelanud oma tütarettevõtetele ära kõik tasaarveldused süsteemiväliste ettevõtetega.

Pühapäeval teatasid Marlekori esindajad, et erastamislepingu sõlmimisest möödunud kolme aastaga on ettevõte edukalt täitnud tööhõive- ja investeerimiskohustuse. Erastamisagentuur ei soovi nimetatud pressiteadet kinnitada ega ümber lükata, sest ettevõtet puudutavad dokumendid on lõpuni läbi töötamata. «Marlekori antud hinnang on võib-olla pisut optimistlik, aga see võib ka tõeks osutuda,» ütles erastamisagentuuri avalike suhete osakonna juht Marko Kadanik.

Hetkel kuum