16. oktoober 1996 kell 22:00

Teleside tungib väikekontorisse ja koju

Siemens I-View ISDN-telekonverentsisüsteem on uus samm teleside tungimisel kodudesse ja väikekontoritesse. I-View põhilised funktsioonid on teleside, kaugkoolitus, arvuti kaugjuhtimine, andmeülekanne, automaatvastaja ja MPEG-videode mängimine. Komplekti kuuluvad arvutikaart PCI-siinile, telefon, kaamera ja tarkvara. Kaardil on veel pistik teisele kaamerale (VHS) ja stereoheliväljund.

Telesidefunktsioon tähendab, et I-View toimib videotelefonina, kasutades ISDN-sideliine. ISDN on digitaalne telefonivõrk, mida kasutatakse peaaegu kõikjal, kus andmesidega kokku puututakse.

Tüüpilise ISDN-liini kiirus on 128 kbps, mis on piisav personaalseks kasutamiseks. Telesides kasutatkse standardprotokolli, mis tähendab, et I-View on ühilduv teiste ISDN-telekonverentsisüsteemidega (PictureTel jt). Loomulikult saab temaga pidada ka tavalist telefoniühendust. Konverentsi osalistel on võimalik vaadata ja redigeerida elektroonilisi dokumente. Teise kaamerapistiku külge võib ühendada dokumendi- või videokaamera ja teha seega ühendus mitmekesisemaks. I-View'ga võib teha ka andmeülekandeid (kiirusel 128 kbps). Ülekandeid tehakse Euro File Transferi standardiga, mida toetavad mitmed ISDN-tarkvarapaketid.

I-View'l on ka CAPI 1.1 draiver, mis tähendab, et ta toimib tavalise ISDN-kontrollerina ja sellega saab kasutada muid ISDN-rakendusi, näiteks vastava tarkvara olemasolul võib sellega fakse saata või Internetis liikuda. Tähelepanu tasub juhtida sellele, et Internetis liikudes on kiirus 64 või 128 kbps, mis on modemiga võrreldes teisest klassist. I-View toetab multimeediafunktsioone, nagu MPEG-videode mängimine CD-ROMilt. Stereoheli on võimalik kuulata lisakõlarite või helikaardi abil. I-View kasutamiseks on vaja vaba PCI-pesaga arvutit ja tarkvara Windows 95.

Hetkel kuum