22. oktoober 1996 kell 22:00

Balti jaam saab kolm klaasmaja

Mõningase hilinemisega valmis Balti jaamas kolmest klaasmajast esimene. Ehitustööde õigeaegset algust takistasid probleemid vajalike kooskõlastuste hankimisel. Samuti polnud laekunud kõikide tulevaste hoones kauplejate sissemaksed. Ka praegu on lepingud olemas 11 firmast kümnega. Hoone keskseks kohaks saab kiirtoitlustuskoht, mis on ehitatud kiirtoitlustusfirma Nehatu vajadusi arvestades. Paraku on just Nehatuga lepingu sõlmimine veninud.

Klaasmaja ehitamisel on kasutatud mitmekihilist Paroc-paneele.

Nende tuumaks on kivivill ja ümbritsetud on nad mõlemalt poolt täisviimistlusega plekk-kattega. Sellest paneelist on tehtud nii seinad kui ka katus, mis annab hea soojusisolatsiooni ja õigete värvitoonide valikul ka efektse välimuse. Oluline on samuti kiire monteeritavus, mida ehitusfirma R&T Ehitus tegevdirektor Aivo Kuldmäe peab selle tehnoloogia kõige suuremaks eeliseks, sest tegemist on siiski suhteliselt ajutise ehitisega.

Põhja-Tallinna linnaosa vanema asetäitja Helle Nahko sõnul on aga ehitise ajutisus tekitanud palju kriitikat. «Kõik ütlevad, et see on Tallinna kõige kallim ajutine ehitus,» lausub ta.

Kolme klaasmaja kogumaksumus küünib 6 miljoni kroonini. Ülejäänud kaks maja peavad valmima enne käesoleva aasta lõppu.

Hetkel kuum