29. oktoober 1996 kell 22:00

BBC orkestri kontserdid maksid 1,8 mln kr

Üks selline kontsert maksab tavaliselt 2,4 miljonit krooni, kusjuures poole eelarvest moodustavad transpordi- ja hotellikulud, lausus Mäe. Eesti Kontsert BBC orkestrit loomulikult sellise hinna eest sisse ei ostnud, lisas ta.

Mäe sõnul oli BBC kontsertturnee esialgu plaanitud Balti riikide ringreisina. Aprillis ebaõnnestusid aga Londonis peetud läbirääkimised Leedu organisaatorite ja BBC sümfooniaorkestri vahel ning leedulased loobusid projektist.

«Leedulased lootsid, et Inglismaa maksab BBC kontserdi kinni ja nad saavad orkestri tasuta,» teadis Mäe. Hiljem loobusid kontserdi korraldamisest ka lätlased.

Läbirääkimised maailma tipptasemel orkestri küllakutsumiseks algavad vähemalt neli aastat enne kontserti, esinemised on kolm aastat ette planeeritud, rääkis Mäe. BBC sümfooniaorkester oli nõus Eesti poolt pakutud hinnaga, sest neil puudus alternatiiv kontserdist keeldumiseks. Mäe sõnul liitus kontserdiprojektiga ka Soome pool, makstes ise poole nõutud summast.

Eesti firmadest keegi kontserdiprojekti suure summaga ei finantseerinud, kuid toetajate arv oli väga suur, lisas Mäe. Üks kuldpilet kontserdile maksis Mäe sõnul 1500 krooni, sellest pileti omahind oli 500 krooni.

Tallinna kontserdist laekunud piletiraha kanti üle Eesti Kontserdi arvelduskontole ja lepingu tingimuste kohaselt sealt üle Londonisse, et maksta kinni orkestri transpordikulud.

BBC sümfooniaorkestri tõi Eestisse seni suurim Tallinna lennujaamas maandunud reisilennuk Boeing 767-300 ER, mis kuulub kuulsa Austria vormelipiloodi Niki Lauda lennukompaniile Lauda Air ja kannab nime Marilyn Monroe.

Hetkel kuum