31. oktoober 1996 kell 22:00

Tamjärv suurettevõtete assotsiatsiooni etteotsa

Suurettevõtete assotsiatsiooni üheksaliikmelisest juhatusest on tänaseks valitud kaheksa liiget. Juhatus koostati põhimõttel, et esindatud oleks iga assotsiatsiooni kuuluva majandusharu tippjuht. «Siiani on juhatuses esindamata vaid ehitusettevõtete esindaja,» rääkis Jüri Käo.

Aadu Luukase sõnul loodi assotsiatsioon suurettevõtete huvide esindamiseks poliitilistes ringkondades ja valitsuses. Jüri Käo lisas, et assotsiatsiooni üks peaeesmärk on soodsa ettevõtluskliima ja väliskaubandustingimuste toetamine Eestis.

Teisipäeval reisiparvlaeval Regina Baltica toimunud suurettevõtete assotsiatsiooni asutamisel viibinud paljude suurettevõtete juhtide arvates võiks assotsiatsiooni üks põhieesmärke olla ka lobby tegemine Eesti majanduse ja tööstuse arendamiseks nii kodus kui välismaal.

Jüri Käo ütles, et assotsiatsiooni põhikirja projekt läheb veel täiendamisele ja see on kavas läbi vaadata juhatuse järgmisel istungil 18. novembril. Assotsiatsiooni põhikirja vastuvõtmine toimub suure tõenäosusega suurkogul, mis peaks Käo sõnul toimuma detsembri esimesel nädalal.

Assotsiatsioon otsustati registreerida juriidilise isikuna ja lähiajal on plaanis välja kuulutada konkurss assotsiatsiooni tegevdirektori kohale, teatas Käo.

Suurettevõtete assotsiatsioonil on Käo andmetel praegu 30 liiget.

Assotsiatsiooni võib kuuluda ettevõte, mille puhul on täidetud vähemalt üks järgnevast kolmest tingimusest: firma aastane müügimaht peab olema 200 miljonit krooni, ettevõtte omakapital suurem kui 60 miljonit krooni või töötajate arv vähemalt tuhat.

Hetkel kuum