3. november 1996 kell 22:00

Hoiuste aastaintress on rekordiliselt madal

Forekspanga analüüsiosakonna juhataja Mihkel Õim ütles, et pikaajaliste hoiuste aastaintressi alumine piir on kommertspankades umbes kaheksa protsenti. Ta lisas, et kuna alla kolmeprotsendiline hoiuseintress on arusaamatult madal, siis võib tegemist olla Eesti Panga statistikaveaga.

«Tegemist oli turu hinnaskaalast väljas oleva tehingu või tehingutega, millest ei saa mingeid pikaajalisi järeldusi teha,» märkis Hansapanga finantsriskide ja intressitoodete juhtimise osakonna juhataja Erkki Raasuke. Ta kinnitas, et pikaajaliste hoiuste intressi järsk langus ei tähenda, et pankadel on hoiuseintress järsult langenud.

Kaja Kell Eesti Panga infoosakonnast rääkis, et kuna üle aastaste hoiuste kuukäibed on suhteliselt väikesed, mõjutab kuu keskmist näitajat juba mõne üksiku hoiuse intressi suurus.

Ligi kuus protsenti pankade pakutavast intressist madalam hoiuseintress tähendab seda, et pank peab hoiustajale maksma umbes 7,8 miljonit krooni vähem.

Septembris hoiustati üle 12kuuliste hoiustena 135,9 mln krooni, mis on sel aastal üle aastaste kroonihoiuste suurim kuukäive. 130 mln kr sellest hoiustasid ettevõtted intressiga alla viie protsendi.

Hetkel kuum