6. november 1996 kell 22:00

Kaarepere ja Laak ehitavad ärikeskust

Lammutamisele kuuluva hoone ja selle alla jääva maa omanik on AS Feraldo, mille omanikud on võrdse osalusega Tõnu Laagile kuuluv AS Fablio ja Rein Kaarepere juhitav AS Krenno.

Neljakorruselise ärikeskuse alumisele korrusele tulevad kaubanduspinnad, teisele korrusele rajab Soome firma Kauppakaary Oy koopiakeskuse ja reisibüroo. Kolmandale ja neljandale korrusele on kavas välja ehitada investeerimisfirmade kontorid.

Ärikeskuse üldpind on 2000 ruutmeetrit.

Projektijuhtimisfirma Kirschbaum tegevdirektor Enn Liimets ütles, et tänaseks on ärikeskuse kaubanduspindade vastu tundnud huvi mitu firmat, kes on pakkunud ühe ruutmeetri rendihinnaks minimaalselt 250--300 krooni kuus.

Kuna ehituse valmimistähtaeg on alles järgmise aasta augustis, ei sõlmita niipea kaubanduspindade väljarentimise lepinguid, lisas Liimets.

Esialgsete arvutuste kohaselt on hoone ühe ruutmeetri ehitusmaksumus 11 000 krooni. Liimetsa sõnul võib ehitusmaksumus ka veidi kõrgemaks kujuneda.

AS EKE Merko kavatseb ärikeskuse lähedale rajada ka Ühispanga kõrghoone ja mõlemad hooned peaksid tulevikus kuuluma nn Stockmanni kvartali koosseisu.

Hetkel kuum