7. november 1996 kell 22:00

Forekspanga aktsia hind tõuseb

Pärast Forekspanga septembrikuu oodatust kesisemate majandustulemuste avaldamist langenud aktsia hind on hakanud taas tõusma.

Väärtpaberispetsialistide hinnangul on panga aktsia üks spekulatiivsemaid Eesti turul ning tema saatus sõltub suurel määral oktoobrikuu majandustulemustest. Kui need tulevad prognoositud tasemel, taastab aktsia oma endise positsiooni 77-78 kr tasemel või tõuseb veelgi.

Samas, kui oktoobri tulemused ei vasta ootusele, jääb aktsia hind veel madalaks, sest panga prognoositud 42 miljoni kroonist aastakasumit ei ole võimalik täita.

Hansapanga aktsiaanalüütik Katrin Kaarli ütles, et Forekspanga aktsiat võib võrrelda Tallinna Panga aktsiaga ja seda võib pidada isegi paremaks. Panga tulusus on olnud stabiilselt kõrge ja Raepangaga ühinemine näitas, et suudetakse ettevõtet hallata ning keerulistest situatsioonidest välja tulla.

Eile registreeris Tallinna väärtpaberibörs Forekspanga 17 775 aktsiaga 8 tehingut kogukäibega 1,28 mln kr. Aktsia keskmiseks hinnaks kujunes 76,38 krooni. ÄP

Hetkel kuum