12. november 1996 kell 22:00

Muuga sadamas käis suurtanker

Muuga sadamat külastas esimene suurtanker, mis viib 50 000 tonni naftat otse Ameerika Ühendriikidesse, teatas ASi EOS pressiesindaja.

228,6 meetri pikkune Libeeria lipu all seilav Protank Orinoco on seni suurim naftatanker, mis Eesti sadamas sildunud. Pärast Termoili kütuseterminaali rekonstrueerimist ja Muuga sadama 7. kai ning terminaali sadamaga ühendava torujuhtme valmimist sel sügisel on sadamat kasutanud kolm väiksemat tankerit.

«Hiigeltankeri sildumine tähistab EOSi elluviidava Tallinna terminaali naftaprojekti jõudsat arengut,» märkis EOSi tegevdirektor Arnout Lugtmeijer.

«Muuga sadam on üks Baltimaade sügavamaid, olles ideaalne koht naftatransiidi arendamiseks ida ja lääne vahel,» tähendas EOSi operatsioonide direktor Glenn Stewart.

Suvel Esoili erastamise teel Termoili omanikuks saanud EOS on USA energeetikakontserni Coastal Corp ja Rootsi-Hollandi ettevõtte Baltica finance NV tütarfirma, mis vahendab kütust Venemaalt Euroopasse, Põhja- ja Lõuna-Ameerikasse ning Kariibi mere saartele. ÄP

Hetkel kuum