13. november 1996 kell 22:00

Merevärvides kohtumaja Hiiumaal

Hiiumaa kohtumaja on uusehitis, mis algselt oli planeeritud teiseks otstarbeks. Koostöös arhitektiga tehtud projektimuudatustele vastavalt kohandati ruumiprogramm ümber ja saadi kaasaegsetele nõuetele vastav kohtumaja, mis paistab silma ruumikusega. Hoone kaht korrust läbib kohtule sobiv soliidne ja tasakaalukas lahendus, millele aitavad kaasa kasutatud seinavalgustid.

Mööbli puhul on loobutud kohtusaalidele omasest traditsioonilisest mustast värvilahendusest. Heledate ruumide aktsendina on kasutatud tumedamat, roheliseks peitsitud mööblit. «Värvivalik on inspireeritud Hiiumaa loodusest, ümbritsevast merest,» põhjendab ruumikunstnik Pille Hagel siniste ja roheliste toonide kasutamist.

Hoone sisustamisel on kasutatud kodumaist mööblitoodangut. «Standardi büroomööbli Alfa viimistlusena oli võimalik valida sobiv värvigamma,» meenutab Hagel erinevate värvitoonidega kombineeritud sisustuse sündi.

Sobivaks täienduseks tüüpilisele kontorimööblile on kohtumajas firma T&T Mang valmistatud sinise ja oranzhi kombinatsiooniga tugitoolid.

Kabinettide põrandad on kaetud vaipkattega, koridori ja kohtusaalide põrandat katab Riketi plaat.

Kohtumaja interjööri kujundamisel on sisearhitekt lähtunud eelkõige mööbli funktsionaalsusest ja ruumide esteetilisusest. Lisaks kohturuumidele on hoones kinnistus- ja täitevamet.

Hetkel kuum