5. veebruar 1997 kell 22:00

EMT tähtsustab häid töötingimusi

Sisearhitekt Kristina Voolaiu sõnul pani Eesti Mobiiltelefoni büroohoone sisearhitektuurilise lahenduse kontseptsiooni paika tellija. «Nende eesmärk oli luua töökeskkond, mitte ehtida maja kulla ja karraga,» selgitab ta. Hea töökeskkonna loob ruumiplaneerig, kus omavahel tihedamalt suhtlevad osakonnad paiknevad üksteisele lähemal. Igal korrusel on ka lõõgastusnurk.

Büroohoone autori Kalju Kisandi sõnul on majas kolme tüüpi ruume: kinnised, klaasvaheseintega eraldatud ja lahtised. «Kogu personal võttis osa maja sisustamise arutelust,» meenutab Kisand, «see muutis küll projekteerimise piisavalt piinarikkaks, kuid andis loodetavasti parima tulemuse.»

Et töötajatel tuleb palju telefoniga rääkida, on siselahenduses kasutatud palju tekstiili. Ka madal lagi aitab heli summutada.

Töökeskkonna loomisele aitavad kaasa arvutitöökohtadel oluliseks osutuvad spetsiaalse reflektoriga valgustid ja kvaliteetsed põrandakatted jm materjalid.

Hoone on sisustatud Isku mööbliga, mis pakkumuste viimases voorus võistles koos Thulema, Standardi ja Faniko mööbliga. «Iskut eelistasime tänu pikale tugilepingule järgnevateks aastateks,» selgitab EMT ostu- ja haldusdirektor Tiit Talisoo. Büroo värvilahendus baseerub EMT logo põhivärvil, tugeval sinisel toonil.

Hetkel kuum