3. märts 1997 kell 22:00

Seminari täisteenus on kulukam, ent mugav

Tabelis esitatud konverentsiteenuste pakkujate valik jättis usaldusväärse mulje.

Nelja kohta iseloomustab lai ruumivalik ja hea tehniline varustatus. Kõige mitmekesisemad tingimused on Sakala keskuses, mille ruumivariandid ja tehniline varustus ei piirdu üksnes tabelis pakutuga. Rentida saab ka esitlusteks ja vastuvõttudeks sobivaid fuajeesid, mille tunnihind algab ca 300 kroonist.

Sakala keskusest saab üürida kõikvõimalikke lippe (hinnaskaalas 36--850 krooni päev) tõrvikuid, riidepuid, nagisid ja isegi klaverihäälestaja.

Ürituste ettevalmistusajal tuleb tasuda 50% ruumi põhimaksumusest, näituse puhul 5--6 krooni ruutmeetri eest tunnis.

Sakala keskuses ei pakutud mitme päeva soodushinda: mitmepäevase tellimuse puhul kehtib alates teisest päevast 10protsendine üüri hinnaalandus.

Hotelli Viru konverentsiteenuste administraator täpsustas, et tänu lükandseinale saab pindalalt väiksema Claudia ja Alexi saali muuta üheks suureks. Kahe väikse saali või suure Grandi üürisummas aga vahet pole: mõlemal juhul tuleks päeva eest tasuda 4400 krooni.

Samas peab kahe väikse saali puhul arvestama, et seal sünkroontõlget teha ei saa.

Toitlustamisel on pakkuda seitse erinevas hinnaskaalas grupimenüüd, millest enamik maksab 136 krooni. Sellise toiduhulga kohta pole kallis. Kohvipausid ja lõunamenüü palutakse kliendil täpsustada vähemalt kaks päeva enne seminari, ruumid võiks aga reserveerida juba kuu varem.

Vaid ESKO koolitus hoiatas, et nende majas on üsna keeruline ruume üürida, kuna firma enda koolitustegevus toimub samades auditooriumites. Tehnika kasutamise soovist tuleb teatada ruumide reserveerimisel.

Ehkki suured lõuna- ja õhtusöögid tuleb süüa väljas, on selle koha eelis eraldatuses. Kohapeale saab tellida nn väikse seminarilõuna, mis sisaldab salati, võileiva, mahla, kohvi või tee ja saiakese. Kohvipausidel tehakse kümnekroonine hinnaalandus neile, kes tellivad vähemalt kaks kohvipausi. Nende korraldamiseks sobib 30kohaline kohvik.

Vähemalt kümne inimese puhul kehtima hakkav 1200kroonine konverentsipakett sisaldab kõike alates konverentsiteenusest ja tehnikast kuni majutuseni kaheses toas ja buffet-hommikusöögini. Lõuna- ja õhtusöögist sisaldab pakett siiski ühe ning teine 150--270 krooni maksev söögikord tuleb soovi korral juurde tellida. Tabelis toodud grupimenüü hinnad kehtivad käesoleva aasta 31. maini.

Kohvipausid on teistega võrreldes märksa kallimad, sisaldades siiski samu elemente.

Hetkel kuum