19. mai 1997 kell 22:00

Jüri Lõsak taas kütusefirma ees

«Lõsaki kasuks räägib tema aktiivsus ja oskus suhelda klientidega,» põhjendas Palu tema tööle võtmist. «Loodame, et meie Lõuna-Eesti müügipoliitika muutub aktiivsemaks,» lisas ta.

Palu ütles, et teda ei häiri Jüri Lõsaki minevik. Lõsakile kuulunud ASile LMRA Holding kuulutas Tartu linnakohus 1994. aasta lõpus välja pankroti. Rahalisi nõudeid oli LMRA Holdingu vastu esitatud 198,8 miljoni krooni eest.

«Minu eesmärk on laiendada firma NB turgu Lõuna-Eestis,» rääkis Jüri Lõsak. «Tahan suurendada käivet kaks-kolm korda.»

Lõsak ütles, et ASi NB Tartu osakonna kuukäive on praegu 4--5 miljonit krooni. Firma NB on tegelenud Lõuna-Eestis kütuse hulgimüügiga neli aastat.

AS NB ostis aprilli lõpus ASilt Tartu Autoveod vana bensiinijaama, mille renoveerimiseks kulutab firma Toomas Palu sõnul kuni kuus miljonit krooni.

«Tankla projekteerimistööd käivad,» lisas ta. «Suvel alustame ehitust. Tankla peaks valmis saama novembri lõpuks.»

Jüri Lõsak ütles, et NB ehitab Lõuna-Eestisse lähiaastatel tõenäoliselt veel paar jaemüügitanklat. NB-l on praegu üle Eesti umbes paarkümmend bensiinijaama.

Toomas Palu muutis eile oma käskkirjaga senise NB Tartu filiaali NB Tartu osakonnaks.

Filiaali endine direktor Feliks Kübar jätkab tööd Jüri Lõsaki asetäitjana. Feliks Kübar on töötanud üle 20 aasta RE Eesti Kütus Kärkna naftabaasi direktorina.

Lõsak rääkis, et LMRA tegi omal ajal koostööd NBga kütuse hulgimüügi osas. Tema sõnul kutsusid firma NB omanikud teda eelmise aasta novembris oma firma Tartu filiaali kommertsdirektoriks. «NBs on ekspordiosakond, kes on kasutanud ka minu vanu ärisidemeid,» väitis Lõsak.

Lõsak tunnistas, et äripartnerid tuletavad talle ka aeg-ajalt meelde LMRAga seonduvat.

Hetkel kuum