Reedel alustas dollar Euroopa turgudel veidi tugevamana, st kursiga umbes 1,7545 DEMi e 14,04 krooni. Kuigi oodati Saksamaa kabinetiistungi, kus arutati selle aasta lisaeelarvet ja 1998. aasta eelarvet, tulemusi, ei usutud, et need kurssidele eriti mõjuksid, sest osaliselt olid eelarveprojektid juba avalikkusele lekkinud. Lisaeelarve suurendab riigi eelarvedefitsiidi algselt planeeritult 53,7 miljardilt margalt 71,2 miljardile, kuid valitsus loodab siiski täita Maastrichti lepingus ettenähtud alla 3protsendilist piirangut.
Hoopis suuremat mõju avaldas dollarile naelsterling, mis Suurbritannia intressimäära tõusu ootuses tõusis üle 2,98 DEMi (23,84 krooni), mis on naela kõrgeim kurss marga suhtes alates 1991. a aprillist. Nii aitas naelsterling dollari reede pärastlõunal jälle üle 1,76 DEMi e 14,08 krooni taseme.
Nii naelsterlingi kui ka marga tõus jätkus pärastlõunal täie hooga, nii et naela kõrgeim kurss oli reedel Euroopas 3,001 marka ehk 24,008 krooni. Nii tugev pole naelsterling olnud 1990. aasta oktoobrist saadik. Ka dollar ei andnud võidujooksus järele. Turud nägid, et vaatamata Buba presidendi H. Tietmeyeri neljapäevasele verbaalsele hoiatusele liiga tugevast dollarist reaalset Riigipanga sekkumist ei jätkunud, otsustasid hommikuks veidi kosunud marka müüma hakata. Nii tõusiski dollari kurss reede õhtuks 1,7733 marga e 14,186 kroonini, kõrgeimale kursile alates 1991. aastast.
Ka Rootsi kroon tõuseb tasapisi edasi. Reede õhtuks oli krooni kurss tõusnud umbes ühe sendi võrra 1,828 kroonini.
Seotud lood
Lisatud interaktiivne kaart Läänemereriikide tänase olukorraga töötuskindlustussüsteemis
Täna näib mõeldamatu tegutseda ja töötada riigis, kus puudub töötukassa ning töötuskindlustus. Ometi kaheldi veel paar aastakümmet tagasi Eestis sotsiaalsüsteemi rajama asudes selle vajalikkuses sügavalt. Veenmist, et tegu on tõesti olulise asjaga, oli selle algatajatel omajagu.