17. juuli 1997 kell 22:00

Maksuamet: TH Ferriese tegevus on ebaseaduslik

«Meie arvates on selline tegevus, kui firma arendab Eestis äritegevust, nii et võimudel puudub tema kohta igasugune info, ebaseaduslik,» ütles maksuameti peadirektor Kalev Järvelill.

«TH Ferriese kohta puudusid meil igasugused andmed. Samas on alust arvata, et firma tegutseb Eestis,» lisas Järvelill. «Äsja saime Tallinna Sadamast andmed, et TH Ferries Ltd on registreeritud 1. augustil 1996 Mani saarel aktsiakapitaliga 2000 Inglise naela. See on ka kõik,» ütles ta.

«Asja selgitamiseks on vaja leida TH Ferriese tegevuse eest vastutavad isikud ja ma arvan, et koostöös politseiga me nad ka leiame. Eks siis ole näha, kas on vaja asja kohtuni viia,» ütles maksuameti peadirektor.

TH Ferriese juhatuse esimees Henn Ruubel ütles, et kui Järvelillel on mingeid küsimusi, siis võiks ju kohtuda ja asjad rahulikult selgeks rääkida. «Ilmselt pole maksuametil päris täpset ülevaadet firma juriidilisest taustast.» Ruubeli sõnul on TH Ferriese töötajad tegelikult tööl teistes Eestis registreeritud firmades ja Mani saare firmast palka ei saa.

«See praktika on laevandusäris tavaline ja riik saab kõik oma maksud kätte. Näiteks Silja Line või Eestin Linjat müüvad laevapileteid siin, aga Eesti riigile makse ei maksa,» selgitas Ruubel.

TH Ferries opereerib laevaga Vana Tallinn liinil Tallinn--Helsingi. Juunikuus oldi liinil 212 620 reisijaga Hansatee ja Silja Line'i järel kolmas operaator. BNS

Hetkel kuum