5 august 1997

Lühiuudised

Maapank kavatseb tänavu laiendada Nordika Elukindlustuse aktsiakapitali, omandades 34 protsenti kindlustusseltsi aktsiatest.

Maapank ja Nordika Kindlustus sõlmisid eile strateegilise partnerluse lepingu. Nordika Kindlustuse juhatuse liige Jaanus Reisner ütles, et Nordika Elukindlustus laiendab tänavu oma aktsiakapitali 20 miljoni kroonini. Maapank omandab aktsiad uusemissiooni käigus. BNS

ASi Merko Ehitus kontserni esimese poolaasta netokäive oli 205,9 miljonit krooni ja puhaskasum 9,6 miljonit krooni.

Konsolideeritud tulemuste järgi on kontserni aastasest käibeprognoosist täidetud 61 protsenti. Ettevõte plaanib aasta lõpuks 340 miljoni kroonist käivet ja 17 miljoni kroonist puhaskasumit.

Merko Ehituse kontserni kuuluvad AS Merko Ehitus ja sajaprotsendilise osalusega tütarettevõtted AS Gustaf ja Eesti Ehitusekspordi AS.

Ehitusfirma Merko Ehitus poolaasta netokäive oli 169,4 miljonit krooni ja puhaskasum 8,5 miljonit krooni. ASi Gustaf netokäive koos Gustaf Rigaga oli esimesel poolaastal 17,2 miljonit krooni. BNS

Hansapanga bilansimaht kasvas juuli lõpuks 9,04 miljardi kroonini. Kuuga kasvas panga bilansimaht 18,6 protsenti.

Seitsme kuuga sai Hansapank kasumit 224,4 miljonit krooni, mis moodustab uuest aastaprognoosist 59 protsenti. Panga omakapital kasvas puhaskasumi arvel juuli lõpuks 900,5 miljoni kroonini.

Hoiupanga eelmise kuu 21,1 miljoni krooni suurune kasum viis panga seitsme kuu puhaskasumi 116 miljoni kroonini. Hoiupanga ametlik selle aasta kasumiprognoos on 113 miljonit krooni. Pank suurendab kasumiprognoosi täna.

Ühispanga seitsme kuu brutokasum oli 75,8 miljonit krooni, mis moodustab aasta kasumiprognoosist 70,9 protsenti. Panga bilansimaht moodustas 7,81 miljardit krooni, kasvades juulis 15,8 protsenti.

Tallinna Panga seitsme kuu puhaskasum oli 40 miljonit krooni, mis on 55,9 protsenti panga aastaprognoosist. Juulis teenis pank puhaskasumit 7,4 miljonit krooni. BNS

Audiitorfirma KPMG Estonia esitas 1996. aasta järeldusotsuses Maapangale märkusi ja soovitas laenuportfelli täiendavalt provisjoneerida 18 miljoni krooni ulatuses.

Audiitorid Andres Root ning Taivo Epner märgivad, et Maapanga 1996. aasta lõpu bilanss sisaldab märkimisväärsel hulgal pankrotiprotsessis registreeritud eelisnõudeid, mis on panga poolt osaliselt provisjoneeritud. BNS

Valitsus otsustas eile eraldada presidendi kantseleile 1,2 miljonit krooni presidendi Paslepas asuva suveresidentsi rekonstrueerimiseks, ütles rahandusminister Mart Opmann. Varem on selleks eraldatud juba 3,8 miljonit krooni.

Opmanni sõnul tehakse 1,2 miljoni krooni eest presidendi suveresidentsis elektri- ja kanalisatsioonitöid, vahetatakse residentsi uksed ja aknad ning parandatakse valvemeeskonna elutingimusi. «Osaliselt on Paslepas neid töid juba tehtud, sest presidendi ja peaministri vahel oli kokkulepe, et me aitame ehitustöid finantseerida,» lisas Opmann. ÄP

Eesti Merelaevandus oli aasta esimesel poolel väikeses kahjumis, ettevõtte käive oli 585 miljonit krooni.

Merelaevanduse esindaja Len Jardine'i sõnul saab Merelaevanduse olukorrast selgema pildi alles kolmanda kvartali lõpus, kui peaks lõppema ettevõtte saneerimine.

«See, et Eesti Merelaevandus on saavutanud selle aasta kuue kuuga 50 protsenti möödunud aasta käibest, on oodatust isegi parem. Käivet ja tulusid aitas säilitada ka USA dollari kursi tõus,» väitis Jardine. BNS

Hetkel kuum