14. august 1997 kell 22:00

16.--30. augustini kell 19

Tallinna suvemuusika festival

Estonia ja Vanemuise kontserdisaalis

Eesti Kontsert ootab muusikasõpru oma vastvalminud uudsesse saali juba homme õhtul, mil Tallinna suvemuusika festivali raames kantakse pärastsõjajärgselt esmakordselt ette Artur Kapi oratoorium "Hiiob". Juhatab festivali kunstiline juht Neeme Järvi, musitseerib ERSO, RAM, oratooriumikoor ja solistid.

19. augustil kõlab samas Andres Mustoneni juhatusel L. van Beethoveni 9. sümfoonia, milles teeb kaasa Hortus Musicuse akadeemiline koor ja orkester, rahvusvaheliselt tunnustatud solistid.

Traditsioonilised Valge Daami päevad Haapsalus pakuvad meelelahutust juba kella 12 päeval. Kontserdid ja etendused toimuvad krahviaias, kuursaalis, kodanike tornis, toomkirikus, piiskopilinnuses, kultuurikeskuses, kõlakojas jne.

Vabaõhuetendust "Haapsalu legend" saab nautida täna ja homme kell 23.30 linnuses. Laupäeva öösel kella 01.00ks on kuursaali juurde välja kuulutatud ilutulestik. Ja muidugi öötantsupeod!

Päeva ajal saab aga tiirutada lennukiga Haapsalu kohal: lennuväljalt viiakse soovijaid 15 minutiks pilvepiirile 150 krooni eest.

1 tund ja 46 minutit kestev action-film "Vanglaekspress" meelitab vaatajaid kuulsusteparaadiga: Nicolas Cage, John Malkovich, John Cusack, Steve Buscemi. See on tõsine märulifilm, mille tegelasteks on ohtlikud kurjategijad--vangid, kes kaaperdavad erilennuki, millega neid teise vanglasse toimetatakse. Kas sama lennukiga koju sõitval äsja vangist vabanenud mehel (N. Cage) õnnestub neid ümber veenda?

Veel kolmel päeval on mõnusalt suvises looduskaunis vabaõhumuuseumis Rocca al Mares vaatamiseks kaunid värvilised puuskulptuurid.

Need valmisid Eesti erinevaid paigus 8. rahvusvahelise näituse "Puuskulptuur 97" raames. Rahvusvahelises taidurite seltskonnas on nii Alaska, Iirimaa kui ka Jaapani esindajaid. Kel huvi, võib näitust külastades mõttes mõne skulptuuri ka oma koduaeda sobitada -- puutaieseid saab nimelt ka osta.

Hetkel kuum