20. august 1997 kell 22:00

Telia erastamise poolt ja vastu

Kohtumist valmistab ette Rootsi transpordiministeerium. Kui transpordiminister Ines Uusmann on viimasel ajal asunud Telia müümist toetama, siis peaminister Göran Persson on täielikult selle vastu. Tema argumendiks on, et sotsiaaldemokraatlik partei ei vaja praegu järjekordset kurnavat diskussiooni selles küsimuses.

Nüüd loodab Telia juhatuse esimees Bengt Westerberg peaministrit veenda, et Telia omandivormi on vaja kiiresti muuta. Seni on Rootsi valitsuse pikk vastuseis Telia erastamisele järjest kahandanud selle väärtust. Kui kaks aastat tagasi hindas firma Carnegie Telia väärtuseks 117 miljardit krooni, siis selle aasta alguses ainult 81 miljardit.

Euroopas on telekommunikatsioonifirma täielikult või osaliselt erastatud Eestis, Lätis, Leedus, Saksamaal, Suurbritannias, Taanis, Hollandis, Belgias, Hispaanias, Portugalis, Itaalias, Sloveenias, Ungaris, Bulgaarias ja Kreekas.

Täielikult riigi käes on see aga Rootsis, Norras, Sloveenias, Luksemburgis, Horvaatias, Bosnias ja Jugoslaavias. Muuseas ka Prantsuse uus sotsialistide valitsus on otsustanud France Telecomi börsile viia. DI

Hetkel kuum