28. august 1997 kell 22:00

Lühiuudised

Leedu ja Läti diplomaadid leppisid USA pealinnas toimunud kõnelustel kokku õhuruumi jagamise printsiipides Läänemere idaosa sektoris.

Washingtonis toimunud kõnelustel Leedu delegatsiooni juhtinud Leedu asevälisminister Janu?ka ütles, et lahendamata jäid veel vaid vastastikuste arvelduste probleemid. Kokkulepe allkirjastatakse septembri algul. ELTA-ETA

Soome metsatööstuse toodang suurenes käesoleva aasta esimesel poolaastal 15%, suured kasvunäitajad on osalt tingitud möödunud aasta kesistest tulemustest. Kui toodangu kasvu võrrelda 1995. a algusega, ulatub see pisut üle 4%.

Metsatööstuse teatel kasvas tselluloosi toodang Soomes aasta alguses ligikaudu 18% ning paberi tootmine suurenes 19 protsenti. Saematerjali toodeti rohkem kümnendiku võrra. STT-ETA

Venemaa maksupolitsei arestis mitme panga varad, kes on viivitanud riigile maksude tasumisega.

Maksupolitsei teatel on arestitud panga Delovaja Rossija varad, mis on riigieelarvesse võlgu 11 miljardit rubla. Samuti on arestitud Roseksportbanki ja Suprimeksbanki varad.

Arestitud varad müüakse maha ja raha läheb riigieelarvesse.

Maksupolitsei on hoiatanud, et maksude mittetasumise korral ähvardab varade arestimine veel mitut panka. INTERFAX-BNS

Läti mobiilsideoperaator Baltkom GSM hakkab 1. septembrist pakkuma klientidele uut teenust -- kõneposti.

Ettevõtte turundusdirektor Aija Barisa ütles, et Baltkom GSM pakub kõneposti läti, inglise ja vene keeles.

Kõnepost toimib nagu automaatvastaja, kuhu helistaja jätab oma teate, kui mobiiltelefon on välja lülitatud või levipiirkonnast väljas.

Kliendid saavad valida kahe kõneposti teenuse vahel -- nn tavaline postkast ja postkast koos postiljoniga. Esimene variant toimib nagu automaatvastaja, teine annab kliendile märku saabunud informatsioonist. Postiljoniga postkasti kasutaja võib teate samaaegselt veel 20 adressaadile edasi saata.

Ka Läti teine mobiilsideoperaator Latvijas Mobilais Telefons (LMT) pakub oma klientidele kõneposti teenust -- tavalise automaatvastajaga, postiljoniga postkasti põhimõttel ja telefoni teel fakse saates. BNS

Hetkel kuum