2. september 1997 kell 22:00

Tallinna kesklinn vajab uusi kortermaju

ASi Kontek Int ostis Tallinnas Narva mnt ääres Balti misjonikeskusega külgneva krundi koos arhitektuuribüroo Künnapu & Padrik projektiga eelmisel aastal Eesti Ehituselt ning sai ehitusloa eelmisel nädalal.

55 miljoni kroonise aastakäibega Konteki ainuomaniku ning juhatuse esimehe Tiit Raukase sõnul on tema peamine soov üritusest kasumit saada. Kas see peaks olema suurem kui seni Murmanskis ja mujal Venemaal teenitud tulu või väiksem, Raukas täpsustada ei soovinud.

2200m² üldpinnaga elamusse tuleb 19 korterit keskmise ruutmeetri hinnaga 15 000 krooni.

Kinnisvaraprojekti arendamise ja müügiga tegeleva Ober Hausi peamaakleri Hindrek Leppsalu ütlusel on selline hind täna küllaltki optimaalne, alla selle enam kesklinna korterit ehitada ei saa.

Uus 2--4toaliste korteritega maja saab valmis järgmise aasta maiks. Maja hoovi tuleb ka autoparkla 32--42 parkimiskohaga.

Nii Leppsalu kui mitmete teiste maaklerite sõnul pole suurt probleemi uute korterite müümisega kesklinnas, sest nende järele on palju suurem nõudlus kui pakkumine.

Simus Kinnisvara juhatuse esimees Raivo Tasso nendib, et senini pole veel kortermaju kesklinna piirkonnas ehitama hakatudki. «Kõik, mis on ehitatud, on ette maha müüdud,» lausub ta. «Kindlasti tasub neid ehitada!»

ASi Arco Vara maakler Auri Viitak tõdeb, et normaalse hinnaga, näiteks 14 000 kr/m², pole uute korterpindade müümisega vähegi normaalses kesklinna majas muret.

Siiani on kesklinnas müügis vanemad pinnad ning neid ostetakse Viitaki sõnul rohkemgi kui mujal linnas. Peamine eelistus vanematesse kesklinna majadesse koondub Olümpia hotelli ning Kadrioru piirkonda.

Lisaks suurele turule hindab Leppsalu korterelamute puhul küllaltki suurt riskivabadust büroopindade rajamise kõrval. Kui büroopindu kerkib iga päev juurde, siis ühel hetkel võib juhtuda, et büroode rendihinnad kehvemates piirkondades alanevad ning hoone omanik peab tulud üle vaatama. Korterit müüakse aga vaid korra ning kindel tulu on garanteeritud üheksa kuu möödudes ehituse algusest.

Auri Viitak Arco Varast ütleb, et peamiselt tulevad kesklinna elama kolmekümnesed või veelgi nooremad, kel hea töökoht ja kindel sissetulek.

Leppsalu lisab, et kesklinna kolivad noored ja vallalised inimesed, kel pole peret. Uute korterite ostjate sissetulek ühe pereliikme kohta ulatub ikka kümnetesse tuhandetesse kroonidesse kuus, arvab ta.

Hetkel on uusi kortereid müügis veel FCMi majas Kadriorus, kus ruutmeeter maksab 16 500 krooni, Roopa tänaval on hinnad keskmiselt 13--14 000 kr/m² ning Roosikrantsis 16 000 kr/m².

Hetkel kuum