10. september 1997 kell 22:00

Tartus valmis politseimaja

Ehitaja annab kuuekorruselise hoone tellijale, Tartu politseiprefektuurile, üle lõplikult 16. septembril. Prefektuuri esindaja Urmas Laansalu ütles, et politsei kolib uude majja oktoobris.

Laansalu sõnul asub uues politseimajas tööle üle 70 inimese, sealhulgas eksperdid ja Tartu kriminaalpolitsei töötajad. Prefektuur tegutseb praegu kahes Tartu kesklinna hoones, mis on tagastatud õigusjärgsetele omanikele.

Merko Ehituse projektijuht Margus Kull ütles, et politseihoone riigihankekonkurss oli hästi korraldatud ja konkursil osales üle kümne ehitusfirma. Merko Ehituse nõukogu esimees Toomas Annus, kes on kritiseerinud Tartu ettevõtteid oma linna ehitusfirmade eelistamises, on väitnud, et see oli Merko Ehituse esimene mitme miljoni kroonine ehitusobjekt Tartus.

Tartu prefektuur ostis ehitusfirmalt Eviko Vanemuise tänaval asunud poolelioleva hoone kolme miljoni krooni eest eelmise aasta kevadel. Valminud hoones on üle 1700 ruutmeetri üldpinda. Urmas Laansalu andmetel läheb kogu politseimaja projekt maksma üle 11 miljoni krooni.

Urmas Laansalu ütles, et Tartu prefektuur sõlmib lähipäevadel lepingu Tartu uue arestimaja projekteerija ASiga Tari. Arestimaja ehitus läheb Laansalu sõnul maksma 14--15 miljonit krooni.

Juuli keskel andis haridusministeerium zooloogia ja botaanika instituudi aastaid pooleli olnud hoone Tartus Riia tänava lõpus siseministeeriumi haldusalasse. Tartu kesklinnas asunud vana arestimaja suleti varisemisohu tõttu mai lõpus.

Viljandis käib samuti politseihoonete suurem renoveerimine. Viljandi prefekt Ester Tehu ütles, et Viljandi EPT endise administratiivhoone renoveerimine politseimajaks ja uue arestimaja ehitamine maksab kokku 13 miljonit krooni.

«Aastate jooksul on riik eraldanud meile kokku 8,1 miljonit krooni,» lausus Tehu. «Tänavu eraldas valitsus arestimaja hoonekarbi ehitamiseks 3,3 miljonit krooni.»

Hetkel kuum