14. september 1997 kell 22:00

Laeva meierei suurendab tootmismahtu

«Sellel aastal jõudsime ka kasumisse,» lisas meierei omanikfirma ASi Tapila juhatuse aseesimees Mati Mölder. Kolmandik meierei toodangust eksporditakse Lätisse, Leetu, Peterburi ja Moskvasse. Põhilised ekspordiartiklid on hapukoor, jogurtid ja keefir.

«Sealsed firmad käivad ise Eestist kaupa viimas ja me rakendame neile müües ettemaksu,» rääkis Mölder.

Laeva meierei turustab kogu oma valmistoodangu ASi Tapila suurosaniku Soome piimatoodetekontserni Valio OY Eesti esinduse kaudu.

Oktoobri lõpus käivitub Laeva meiereis topsipakkeliin. Plasttopsidesse hakatakse villima jogurteid, hapukoort, koolipiima ja kastmeid. Tänavu on ettevõtte moderniseerimiseks kulutatud üle kolme miljoni krooni.

Järgmise aasta alguses valmib Laeval ligi kaheksa miljonit krooni maksev külmladu. «Kasutame praegu ladudena külmutusfurgoone, mistõttu uue lao ehitamine on väga vajalik,» lausus Mati Mölder. Oma külmlao ehitamine on üks eeltingimus toodangule Euroopas tunnustatud kvaliteedisertifikaadi saamiseks.

Kolm aastat tagasi kolmandiku ASi Tapila aktsiatest omandanud Valio OY on suurendanud osalust meierei omanikfirmas 92 protsendini.

Soomlased on meiereisse investeerinud kokku 38 miljonit krooni.

Hetkel kuum