9. oktoober 1997 kell 22:00

Eesti Telefon neelab Estpak Data

Eesti Telefoni suurkliendiettevõtte direktor Valdo Kalm avaldas lootust, et Estpaki ühendamine aitab peatselt börsile tuleva Eesti Telekomi kontserni kuuluval Eesti Telefonil suurendada andmeside müügimahtu järgmisel aastal vähemalt 15 protsenti.

Kalm ütles, et Estpaki liitmine võimaldab kontsentreerida teenuste müügi, aga ka võrkudesse tehtavad investeeringud. Järgmisel aastal kavatseb Eesti Telefon Kalmu sõnul investeerida andmesidesse ca 20 mln krooni tänavuse 10 mln asemel.

«Ka meie valmistume 2001. aastaks, mil Eesti Telefoni kontsessioonileping lõpeb,» sõnas Kalm. «Pärast seda saab tõsiselt turule jääda ikkagi vaid see, kes on suuteline pakkuma kõiki telekommunikatsiooniteenuseid kompleksselt.»

Kalm osutas, et täpselt samamoodi arendab praegu oma struktuuri välja Eesti Telekomi potentsiaalne konkurent AS Levicom, kes ostis üleeile ära ASi Meediamaa.

Estpaki tänavuseks käibeks on planeeritud ligi 30 mln krooni, millest kaks kolmandikku annab andmeside ja kolmandiku internetiühendused.

Estpak Data on andmeside- ja internetiteenuseid pakkuv firma, mille kõik aktsiad kuuluvad Eesti Telefonile. Uue aasta algusest saab Estpakist senise omaniku allettevõte.

Estpak Data aktsiakapital on 6 mln krooni, esimese poolaasta käive oli 14 mln ja kasum alla miljoni krooni, ütles Kalm. Eesti Telefoni arvutustel kuulub Estpakile üle kolmandiku Eesti andmesideturust ja 20--25 protsenti internetiühenduste turust.

Pärast Estpaki liitmist on Eesti Telefoni struktuuris 13 allettevõtet. Lisaks kuulub Eesti Telefonile 60% ASi Teabeliin ja 15% ASi EsData aktsiatest.

Valdo Kalm ütles, et kui riik müüb Eesti Telekomile ja Küberneetika ASile kuuluvad 50% EsData aktsiatest, on tõenäoline, et osa neist ostab Eesti Telefon.

Hetkel kuum