19. oktoober 1997 kell 22:00

ETK investeerib valdavalt kaubandusse

Äripäeva andmetel on ETK sees arutatud ETK Hulgi saneerimist ja aktsiakapitali suurendamist ning investeeringute tegemist Konsumi projekti. Peale selle on ETKs arutatud ka Rocca al Maresse koostöös Lemminkäinen OYga Maksikolme rajamist.

ETK juhatuse liikme Danel Tuusise sõnul on üle 20 miljoni krooni kavas investeerida ka hotelli Central projekti laiendamisse. Peale selle käivitame laenuprojekti, mille alusel lähevad sihtotstarbelised laenud ETK teistesse osadesse, lisas Tuusis.

Tuusis rääkis, et ETK ettevõtete müügil sai parima pakkumuse väljavalimisel määravaks hind, äriplaani pakkujatelt ei küsitud. Tuusis lisas, et müüdud ettevõtted on tema sõnul perspektiivikad.

Äripäeva andmetel tundis ASi ETK Auto ostmise vastu huvi ekspeaminister Tiit Vähi, kes külastas ettevõtte Rakvere filiaali.

ASi ETK Auto tegevjuht Jüri Promm lausus, et ETK Auto puhul on tegemist katusfirmaga, kes tegeleb 12 firma juhtimisega. Me omame neist kas 100 protsenti või siis aktsiate kontrollpakki. Kaheteistkümnest firmast kümme tegelevad transpordiga, üks metallitootmisega ja üks üldise haldamisega, lausus Promm.

Peale selle rendime Tallinnas Tähetorni tänaval välja vallasvara, rääkis Promm. ETK Autol on Tallinnas ligi 11 hektarit maad.

Tuusis lausus, et ETK ise lootis ettevõtete müügist teenida 90--100 miljonit krooni ning seega võib pakkumuste kogusummaga 97,6 miljonit igati rahule jääda.

Läbirääkimisi loodetakse väljavalitutega alustada käesoleval nädalal. Rahuldava pakkumuse puudumisel ei alustata läbirääkimisi ASi Vikero-Tekstiil müügi üle, lausus Tuusis. Firma ostmiseks esitasid 0,8 miljoni kroonise pakkumuse firma enda töötajad. Tema sõnul selgub selle firma edasine saatus hiljemalt 21. novembril.

Tuusis ütles, et lepingud loodetakse sõlmida novembrikuu jooksul.

Hetkel kuum