20. oktoober 1997 kell 22:00

Farmaatsiatehas: Läti tehase väited on konkurendi rünnak

Tallinna farmaatsiatehas peab pühapäeval ETVs esitatud süüdistusi konkurendi rünnakuks. Selle eesmärk on nurjata farmaatsiatehase omaniku Magnum Grupi ja Grindexi omaniku Investeerimispanga läbirääkimisi Grindexi ja Tallinna farmaatsiatehase võimalikuks ühendamiseks, seisab farmaatsiatehase poolt eile börsile saadetud teates.

Juhtum on antud lahendamiseks juristidele, lausus farmaatsiatehase avalike suhete konsultant Aap Tänav.

Tänava sõnul ei ole alust Valeri Malogini esitatud väidetel, nagu oleks kaheldav farmaatsiatehase Moskva tehase ja apteekidevõrgu olemasolu.

Mõningad muudatused Tallinna farmaatsiatehase esialgsetes plaanides, nagu pakendamine ?olkino tehases ja apteekideketi osaluse müük Mostalile, ei ole sisulised ja on tingitud farmaatsiatehase nõukogu septembrikuisel koosolekul tehtud otsustest. Viimased näevad võimaliku perspektiivina Tallinna farmaatsiatehase ja Grindexi ühinemist ning korrigeerivad seniseid plaane uue väljakujuneva olukorra alusel, lisas Tänav.

ETV pühapäevaõhtune saade «Suures plaanis» edastas Läti ravimifirma Olainfarm suuromaniku ja presidendi Valeri Malogini süüdistused Tallinna farmaatsiatehase suhtes. Malogini väitel on kaheldav farmaatsiatehase Moskvas asuv ravimite pakendamise tehas, tollimaksusoodustused Venemaaga, apteekidekett Moskvas. Samuti on farmaatsiatehasel Malogini väitel maksuvõlg Vene tolli ees.

Tallinna farmaatsiatehasele kuulub 60 protsenti ASi Mostal aktsiatest. ASile Mostal kuulub ravimite pakendamise tehas Moskva lähistel. Tallinna farmaatsiatehase ravimeid pakendatakse ka teises Moskva lähedal asuvas ettevõttes, ?olkino farmaatsiatehases.

ASi Mostal üheksa kuu majandustulemused edastab farmaatsiatehas börsile koos ettevõtte üheksa kuu tulemustega. ETA

Hetkel kuum