28. oktoober 1997 kell 22:00

Concorde lubab end ise programmeerida

majandustarkvara- Concorde XAL

tootja- Taani tarkvarafirma Damgaard Data

tooteorienteeritus- keskmised ja suuremad ettevõtted

operatsioonisüsteemid- MS DOS (Novell), MS Windows (3.11,95, NT), OS2/Warp, UNIX

andmebaasid- Concorde XAL Native, SQL, DB2, ORACLE

hinnaklass- 150 000 kuni 1 000 000 kr

kasutajad firmasid- üle 20, 400--450 kasutajat

- Concorde XAL on modulaarne täielikult integreeritud majanduse juhtimise ja info süsteem, mis on võimeline haldama kõikvõimalikke majandustegevusega seotud tööülesandeid ja võimaldab juurdepääsu läbi kaugvõrkude erinevatel platvormidel töökohtadelt.

Standardpakett koosneb üheksast moodulist, mis moodustavad integreeritud süsteemi raamatupidamiseks, müügiks, sisseostuks, lao ja ressursside kontrolliks, projektide jälgimiseks, materjalide ning tootmise planeerimiseks ja kontrolliks.

Concorde'i põhiline tugevus seisneb eelkõige selles, et klient saab kaasa kogu algteksti, milles programm on kirjutatud (XALi keel) ja arendusvahendid selle muutmiseks.

+ Valisime Concorde'i sellepärast, et ta on tugeva ülesehitusega ja heal tasemel on lisaaruannete teostamine. Aruandluse ja arenduse vahendid on Concorde'i enda vahenditega programmeeritavad.

- Concorde'il on üks edasimüüja ja maaletooja, nende kontor asub praegu ainult Tartus. Kindel tugi ja toetus puudub, see aga tekitab ajalisi ja rahalisi probleeme. Concorde'i kasutajatel on õnneks oma fännklubi, kus koos tarkvara probleeme arutatakse ja lahendusi leitakse.

+ Firma ei pea kohanduma tarkvara järgi, tarkvara kohandatakse firmale. Lõpuni väljatöötatud ettevõtte rahvusvaheline mudel, mis hõlmab kõiki tähtsamaid operatsioone firmasisese info haldamiseks. Head andmete impordi ja ekspordi võimalused. Tugev turvasüsteem.

- Täpse infomudeli kajastamine eeldab pikka ja põhjalikku analüüsi (programmi juurutamise aeg on minimaalselt üks kuu). Tootja toetab ainult standardversiooni, kohalike muudatuste eest vastutavad nende tegijad.

+ Pealtnäha hea toode. XALi keele kasutamine annab avatuse (spetsiifiliste lahenduste võimalus). Tarkvaral on kaasas nii süsteemi haldaja kui ka arendaja juhendid.

- Juurutamisel tuleb olla ülipõhjalik, sest hilisem parameetrite muutmine on väga keeruline. XALi keele võimaluste liiga ohter kasutamine võib saada puuduseks, sest uued versioonid ei pruugi enam sobida. Esialgset hinda on võimalik kunstlikult madalaks ajada, sest maksab andmebaasi maht. Seni väga puudulik tugi Eestis.

Hetkel kuum