24. november 1997 kell 22:00

Enne reisi tasub teada:

1 USA dollar (USD) -- ca 14 Eesti krooni

- ajavahe Eestiga +7 tundi

- kõnekeel laeval inglise keel

- vajalik USA viisa, mis vormistatakse Tallinnas USA saatkonnas tasuta

- sissekirjutamine laeva: pass jääb kogu reisi ajaks kapteni kätte. Selle asemel saate sissekirjutamisel nn rohelise kaardi, mis kehtib sadamates viisana. Viimasele lisaks peab olema ette näidata pildiga dokument.

- pagas loovutatakse trapi juures ootavalie pakikandjaile, kes toimetavad selle hiljem otse kajutisse

Sail & Sign- kaart -- ainus maksevahend laeval. Selle saamiseks tasutakse sissekirjutamisel kas rahaline pant või antakse oma krediitkaardi number. Kogu reisi vältel makstakse Sail & Sign- kaardiga ning kruiisi lõppedes toimub tasaarveldus. Kaardi alusel pääseb ka pärast sadamakülastusi tagasi laeva.

- ekskursioonidele registreeritakse purseri kontoris. Ekskursioonid on ingliskeelsed ja maksavad ca- 540 krooni. Nende eest tasutakse Sail & Sign- kaardiga.

- laevaarst aitab merehaigeid ja nõustab ka teistes küsimustes

- alkoholitarbimisel on alampiir 21 aastat

- kõik postkaardid ja kirjad võib postitada purseri kontoris, kus müüakse ka postmarke

- elekter on 110 V, vajalik adapter

- riietumisstiil on peaasjalikult vaba, kuid reisi kestel korraldatakse paar galaõhtut, mil tuleks riietuda pidulikult (mehed smokingisse, naised õhtukleitidesse): Laeval on ka smokingi laenutus. Ka tavalisel õhtusöögil riietutakse soliidselt.

- traditsiooni kohaselt antakse jootraha kruiisi viimasel õhtul. Soovitavad summad ühe päeva eest: toateenija ca- 40 kr, ettekandja ca- 45 kr

- kui laev on sadamas, on see kogu aeg avatud, nii võib ise valida aega, millal lähete maale, millal viibite laevas

- laevast kirjutatakse välja viimasel kruiisipäeval kell 7.00. Laeval korraldatakse passi- ja tollikontroll ning alles seejärel võib laevast lahkuda. Kotid peavad olema pakitud ja kajuti ukse taha jäetud juba eelmisel õhtul. Pagasi saab kätte sadamas laevalt lahkudes. Lahkutakse väikestes gruppides, et vältida ummikuid.

Hetkel kuum