15. detsember 1997 kell 22:00

ASEANi riigipead taotlevad abi

Kagu-Aasia rahvaste assotsiatsiooni (ASEAN) liidrid kirjutasid eile alla ühisavaldusele, öeldes, et valuutaturgude stabiilsuse taastamiseks on vaja erakorralist ülemaailmset jõupingutust.

ASEANi liikmesriikide juhid on koos Malaisia pealinnas Kuala Lumpuris. Peale ASEANi üheksa liikmesriigi -- Brunei, Birma, Indoneesia, Laose, Malaisia, Filipiinide, Singapuri, Tai ja Vietnami -- osalevad kohtumisel ka Hiina, Jaapani ja Lõuna-Korea esindajad.

Valuutade kursilangus on väldanud vahetpidamata viimased paar nädalat. Kurss on langenud ka IMFi stabilisatsiooniprogrammi vastu võtnud Tais, Indoneesias ja Lõuna-Koreas.

Mitu Aasia valuutat on kaotanud poole oma väärtusest pärast üldise kriisi vallandanud Tai bahti kursi vabastamist juulis. Valuuta odavnemine on põhjustanud riikide majandustele suurt kahju ja kogu kriis omab globaalseid järelmõjusid.

Liidrid kutsusid üles «tugevamatele rahvuslikele, regionaalsetele ja rahvusvahelistele jõupingutustele, kaasa haarates selliseid majandusjõude nagu Euroopa Liit, Jaapan, USA ja rahvusvahelised finantsinstitutsioonid, et olukorda lahendada nii kiiresti kui võimalik». REUTER-ETA-BNS

Hetkel kuum