6. jaanuar 1998 kell 22:00

Pentiumi 300MHz protsessor lauaarvutisse

Protsessor:- Pentium II 300 MHz

Põhimälu:- 64 MB, laiendatav 384 MBni

Graafikakaart:- ATI [email protected] 4MB

Kõvaketas:- Quantum 3,2 GB

CD-ROM:- 24kordne

Monitor:- 17» digitaalne Samsung SyncMaster 700 Mp

Hind:- 45 590 kr

Allikas:- Astrodata

- Detsembris alustas Astrodata oma seni kõige võimsaima arvutikomplekti Astro Elite 300 tootmist.

Arvuti südameks on kõige kiirem Inteli protsessor -- 300MHz taktsagedusega Pentium II, mida seni tavaliselt vaid serverites kohtas. Uuendatud on ka emaplaati, milleks nüüd on Inteli AL 440LX Atlanta, mis kasutab AGPd toetavat standardit. AGP (Accelerated Graphics Port) on uus, endise PCI- standardiga võrreldes kuni neli korda kiiremat andmevahetust võimaldav graafikakaardi liidese standard. Uuenduseks on ka põhimälus tavaliseks saanud EDO SIMMi mälude asemel kasutatav SDRAMi (sünkroonne dünaamiline mälu) 168 klemmiga DIMM-moodulite kasutamine. See võimaldab muuhulgas lisada mälu ühe mooduli kaupa senise paarikaupa lisamise asemel, seega saab mälu laiendada paindlikumalt.

Testprogrammiga Winbench CPUmark32 tehtud mõõtmised näitavad, et 300-MHz Pentium II on samatüübilisest 266MHz protsessorist 12% kiirem.

Arvutikomplektis on ka ATI võimsaim PCI graafikakaart [email protected], mille 4-MB mälu on võimalik laiendada kuni 8 MBni. Lähiajal vahetab selle välja sama kaardi AGP-versioon.

Võimsa protsessori ja graafikakaardi olemasolu teeb arvuti sobivaks graafikatööde tegijale. Seda toetab ka standardkomplektis Samsungi 17tolline värvimonitor. Samuti võib arvuti baasil koostada entry-level serveri. Sel juhul soovitatakse IDE kõvaketas asendada SCSIga ja suurendada põhimälu, samuti oleks vajalik arhvieerimisseade. Monitori võib asendada väiksemaga.

Hetkel kuum