Jegorowi pärija loobus isamajast Raekoja platsil

15. jaanuar 1998, 00:00

ASi Jegorow ja Pojad aktsiakapital on 34 miljonit krooni, millest Valdmaa osalus küündis kolmandikuni.

Aktsiamüüki vahendanud advokaadibüroo Heta vandeadvokaadi Kaido Pihlaka sõnul sõlmisid omanik Tatjana Valdmaa ja aktsiate ostja vastastikuse kokkuleppe, mille kohaselt kumbki pool tehingut ei kommenteeri.

«Nii pooled tahtsid ja keegi ei saa teada, mis tegelikult juhtus. Kõik otsad jooksevad vette,» ütles Pihlakas. Samas lisas ta, et kokkuleppe tulemus rahuldab mõlemat osapoolt.

Küsimusele, kas müügitehing on sõlmitud, vastas Pihlakas: «Kui ta ka toimus, siis ma ei saa seda öelda, millal see toimus.»

Äripäeva andmetel müüs Valdmaa oma aktsiad Ühispangale, kuid Pihlakas eitas seda. «Tatjana Valdmaa ei ole aktsiaid Ühispangale müünud. Kui pank saab tulevikus aktsiate omanikuks, siis saab ta need kelleltki teiselt, mitte Tatjana Valdmaalt,» ütles Pihlakas.

1996. aastal asutasid Tatjana Valdmaa, Valdmaa perekonnatuttav Ants Sumberg, riigikogu väliskomisjoni esimees Eino Tamm ja ärimees Kalle Tenno ASi Jegorow ja Pojad. Omanik Tatjana Valdmaa tuli osanikuks oma majadega, mis sisuliselt oli kogu aktsiakapital.

Ärimees Kalle Tenno lubas omanikule, et ehitab Raekoja platsil asuvasse majja viietärnihotelli ning Jegorow ja Pojad võttis hüpoteegi peale laenu 8,5 mln krooni, et maja korda teha. Laen võeti Forekspangast ja Ühispangast. Möödunud aasta alguses lubas Tenno välislaenu võtta, et hotelliprojekti rahastada.

Juulis esitas Valdmaa Tallinna linnakohtule avalduse, et taastada omandiõigus aktsiatele, mis olid tema väitel ebaseaduslikult ümber kanditud.

24. juulil keelas linnakohus ASi Jegorow ja Pojad teistel aktsionäridel Kalle Tennol, Eino Tammel ja Ants Sumbergil kõik tehingud aktsiaseltsi kinnisvara, nime ja aktsiatega.

Kalle Tenno keeldus Äripäevale kommentaari andmast ja riigikogu väliskomisjoni esimees Eino Tamm viibib tööreisil Hiinas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing