26. veebruar 1998 kell 22:00

Uus treeningtsükkel nõuab ettevalmistust

Üle hulga aja taas füüsilise koormuse järele vajadust tundvad inimesed otsustavad porisel ja külmal ajal enim jõusaali või aeroobikatreeningu kasuks.

- Aeroobika

Kui olete otsustanud aeroobika kasuks, tuleks leida erinevate stiilide seast endale sobivaim. Alustuseks soovitan body-aeroobika tunde, kus erinevate harjutustega tugevdatakse tasakaalustatult kõiki lihasgruppe. Tunni tempo on rahulikum ning ei kasutata koordinatsiooni nõudvaid liikumiskombinatsioone. Soovitada võib ka tavalist stepaeroobikat, mis on lihtne ja tõhus ning igaüks saab oma koormust reguleerida vastavalt pingi kõrgust muutes.

- Jõusaal

Esimeseks külastuseks tuleb leida selline aeg, mil on kohal ka jõusaali treener. Just treener peaks olema see, kes koostab teile tervist, treenitust ning võimalikke soove arvestades sellise harjutuskava, millega sobib alustada esimest treeningutsüklit.

Treenida tuleks mitmekülgselt, andes koormust võimalikult paljudele lihasrühmadele. Seetõttu on otstarbekas valida suurem ja paremini varustatud jõusaal, sest seal on ühe lihasrühma jaoks rohkem masinaid. Nii ei muutu ka treening rutiinseks. Pärast pikemat vaheaega treeninguid alustades peaks suuremat rõhku panema põhjalikumale eelsoojendusele ning venitusharjutustele. Enne jõumasinatel treenimist tuleks eelnevalt teha 15--20 min soojendust kas veloergomeetril, stepperil või jooksurajal.

Treening tuleb ka lõpetada venitusharjutustega, mis aitavad taastada lihaste normaalse pikkuse ja säilitada nende elastsuse ning hoida ära treeningujärgset lihasevalu. Kui järgneval päeval tunduvad lihased väga kanged või valusad, viitab see asjaolule, et treening oli kas liialt tugeva koormusega või ei tehtud piisavalt venitusharjutusi.

Hetkel kuum